Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny przysadki z kontrastem Poznań

Rezonans magnetyczny przysadki z kontrastem

Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej (MR przysadki, MRI przysadki) to jedno z wielu badań obrazowych, jakie wykonujemy w Centrum MEDflow w Poznaniu. Jeśli poszukujesz placówki z empatycznym, indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, zatrudniającej lekarzy z ogromnym doświadczeniem, wprost nie mogłeś lepiej trafić. W naszym Centrum Diagnostyki Obrazowej czeka na Ciebie wykwalifikowana kadra. Niewątpliwym atutem jest także krótki czas oczekiwania na badanie. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu umówienia dogodnego terminu na MR przysadki mózgowej.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny przysadki - opis badania

Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej to bardzo szczegółowe i dokładne badanie obrazowe. Pozwala ono zajrzeć do wnętrza ciała pacjenta (w tym wypadku głowy) bez konieczności naruszania jego powłok. MR jest bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne, a do tego można je w razie konieczności powtarzać. W trakcie jego trwania można w czasie rzeczywistym obserwować wszelkie zmiany i nieprawidłowości w obrębie badanego gruczołu.

Samo badanie trwa około kilkudziesięciu minut. Podczas jego trwania należy pozostać w pozycji nieruchomej oraz stosować się do wszelkich poleceń osób przeprowadzającej MRI. U niektórych pacjentów może wystąpić drobny dyskomfort związany z hałasem lub temperaturą w urządzeniu do rezonansu, jednak nie jest to dużą uciążliwością.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej - jak się przygotować?

MRI przysadki jest badaniem wykonywanym z kontrastem. Oznacza to, że pacjent musi się do niego odpowiednio przygotować:

 • pozostać na czczo minimum trzy godziny przed planowanym badaniem,
 • przynieść ze sobą aktualne wyniki kreatyniny (nie starsze niż 2 tygodnie od daty badania),
 • zdjąć metalowe przedmioty z okolic głowy np. okulary, biżuterię itd.

Warto pojawić się w gabinecie ok. 30 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia badania. Więcej informacji na temat rezonansu magnetycznego oraz tego, jak się do niego przygotować, znajdziesz na naszej stronie.

Wskazania do MR przysadki mózgowej

Rezonans magnetyczny przysadki mózgowej z kontrastem najczęściej wykonywany jest na skierowanie lekarza prowadzącego. Wskazania do tego badania obejmują między innymi: choroby nowotworowe tego gruczołu, guzy w jego okolicy, a także nieprawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Jeśli dostałeś skierowanie od swojego lekarza i interesuje Cię rezonans magnetyczny przysadki w Poznaniu, a nie chcesz czekać w długiej kolejce, zgłoś się do MEDflow!

Zapraszamy na rezonans przysadki w Poznaniu do MEDflow

Ile kosztuje rezonans magnetyczny przysadki mózgowej?

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, ile kosztuje rezonans magnetyczny przysadki mózgowej. Jak w wielu podobnych przypadkach, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. MR przysadki mózgowej z kontrastem to zwykle koszt od około kilkuset do tysiąca złotych. Wszystko zależy od tego, gdzie zdecydujesz się wykonać to badanie. Pacjentów z Poznania i okolic serdecznie zapraszamy do naszego Centrum Diagnostyki Obrazowej. Informacje na temat aktualnych cen znajdziesz w zakładce cennik. W razie pytań możesz także skontaktować się z naszą recepcją, a udzielimy Ci wszystkich ważnych informacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów ze skierowaniem na MR przysadki mózgowej do naszego Centrum. Gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz przyjazną atmosferę. Mamy wieloletnie doświadczenie, jeśli chodzi o diagnostykę obrazową. Zadzwoń i umów termin swojego badania już dziś!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc