Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny szyi z konrastem Poznań

Rezonans magnetyczny szyi z kontrastem

Rezonans szyi to jedno z licznych badań obrazowych, jakie pacjenci mogą wykonać w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Zapewniamy najwyższy poziom obsługi, dzięki czemu cieszymy się dobrymi opiniami zadowolonych pacjentów, którzy nam zaufali. Jeśli także i Ty planujesz wykonać rezonans magnetyczny szyi, nie zwlekaj, tylko skontaktuj się z recepcją i umów termin wizyty. Gwarantujemy empatyczne i indywidualne podejście, a także krótki czas oczekiwania na badanie. Zapraszamy!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny szyi - co wykrywa, ile trwa, jak wygląda?

MR szyi to w pełni bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne badanie, o ogromnej wartości diagnostycznej. Jest bardzo dokładne i pozwala obserwować wszelkie zmiany patologiczne bez naruszania powłok ciała pacjenta. Można je wykonywać tak często, jak tylko zachodzi taka potrzeba, u dorosłych, dzieci, a także kobiet w ciąży. Działa w oparciu o pole magnetyczne oraz fale radiowe, bez szkodliwego promieniowania.

Co wykrywa rezonans magnetyczny szyi? Wszelkie nieprawidłowości, jakie mogą wystąpić w tej okolicy ciała. Obejmuje to kości, chrząstki oraz tkanki miękkie (mięśnie, ścięgna, układ nerwowy i krwionośny).

Badanie MR szyi trwa zwykle około 45-60 minut. Podczas jego trwania pacjent powinien pozostać nieruchomo, a w razie konieczności stosować się do poleceń osoby przeprowadzającej MRI. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rezonansu magnetycznego, wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz na naszej stronie. Warto wiedzieć, że w MEDflow badanie szyi wykonujemy z kontrastem. Oznacza to, że pacjent powinien się do niego odpowiednio przygotować.

Rezonans magnetyczny szyi - wskazania

Lista wskazań do wykonania MRI szyi jest dość szeroka. Obejmuje ona wszelkie dolegliwości pacjentów występujące w tej okolicy ciała. Badanie to wykonuje się między innymi w przypadkach:

 • niewyjaśnionych dolegliwości bólowych,
 • chorób autoimmunologicznych,
 • chorób tarczycy,
 • chorób nowotworowych (np. ślinianek lub języka).

Rezonans szyi, jaka cena?

“Rezonans magnetyczny szyi cena” to hasło często wpisywane w wyszukiwarkę przez osoby, które lekarz skierował na to badanie. Jak w wielu innych przypadkach, koszt tego MRI uzależniony jest od różnych czynników. Miasta, placówki itd. Należy mieć świadomość tego, że badanie to nie należy do najtańszych. Jeśli interesuje Cię cena MRI szyi w Poznaniu, w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow, zachęcamy do sprawdzenia naszej zakładki cennik. Zebraliśmy tam najważniejsze informacje dotyczące naszych cen. W przypadku dodatkowych pytań zawsze możesz się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie.

Zapraszamy na rezonans szyi z kontrastem w Poznaniu

Pacjentów z całej Polski, których interesuje MR szyi, zapraszamy do naszego poznańskiego Centrum. Mamy wieloletnie doświadczenie, które pozwala nam oferować usługi medyczne na najwyższym możliwym poziomie. Naszym atutem z pewnością jest krótki czas oczekiwania na wizytę, dlatego jeśli Ci się spieszy, MEDflow jest najlepszym wyborem. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu ustalenia terminu Twojej wizyty.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc