Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa klatki piersiowej (bez kontrastu)
Poznań

Rejestracja:

TK klatki piersiowej (bez kontrastu)

Tomografia klatki piersiowej, w skrócie CT lub TK klatki piersiowej, to bardzo dokładne badanie, które pozwala zajrzeć do wnętrza ciała pacjenta i ocenić zachodzące tam zmiany, bez konieczności naruszania powłok skórnych. W poznańskim centrum MEDflow wykonasz TK klatki piersiowej bez kontrastu, w przyjaznej atmosferze i bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce. Nasz profesjonalny zespół ma ogromne doświadczenie w diagnostyce obrazowej, dlatego warto nam zaufać. Zapraszamy do kontaktu z recepcją w celu zarezerwowania dogodnego dla Ciebie terminu wizyty.

TK klatki piersiowej - co pokazuje, jakie są wskazania?

Tomografia klatki piersiowej jest badaniem wykorzystującym promieniowanie rentgenowskie. Z tego względu na TK pacjenta zawsze kieruje lekarz. Badanie to pokazuje różne zmiany, jakie zachodzą w obrębie tkanek miękkich i kości, znajdujących się w tym obszarze ciała pacjenta. Duża dokładność przekłada się na doskonałe właściwości diagnostyczne – tomografia pozwala tworzyć dwu- i trójwymiarowe obrazy badanego obszaru.

Wskazania do wykonania tomografii klatki piersiowej obejmują między innymi:

  • planowane operacje i zabiegi,
  • ocena skuteczności leczenia oraz kontrola pooperacyjna,
  • stany po wypadkach i poważnych urazach,
  • choroby płuc np. rozedma, niedodma, pylica, zwłóknienia, COVID-19,
  • choroby serca oraz naczyniowe.
  • pojawienie się płynu w opłucnej,
  • stany zapalne,
  • wady rozwojowe,
  • podejrzenie obecności ciał obcych.

Jak przygotować się do tomografii klatki piersiowej bez kontrastu?

W Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu wykonujemy TK klatki piersiowej bez środka cieniującego (kontrastu). W związku z tym pacjent nie musi specjalnie przygotowywać się do tego badania. Jak zawsze zalecamy, aby zjawić się w gabinecie nieco wcześniej przed umówioną wizytą, oczywiście mając ze sobą skierowanie. Należy pamiętać o tym, aby ubranie, jakie będziemy mieć na sobie, nie miało żadnych metalowych elementów w badanym obszarze. Guziki, fiszbiny i haftki od stanika, metalowa biżuteria itp. mogą zaburzać wyniki badań.

Samo TK klatki piersiowej trwa około kilkanaście minut. Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, a po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych czynności czy pracy.

Tomografia komputerowa - co można zbadać?

TK klatki piersiowej cena

Pacjenci, którzy dostali skierowanie na omawiane badanie, bardzo często wpisują w wyszukiwarkę hasło “tomografia klatki piersiowej cena”. Zazwyczaj koszt TK tego obszaru to około kilkaset złotych, warto jednak mieć na uwadze to, że ostateczna cena uzależniona jest od wielu czynników. Jeśli interesuje Cię to, ile za tomografię klatki piersiowej zapłacisz w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na naszej stronie w kategorii cennik. W razie dodatkowych pytań możesz także do nas zadzwonić lub wysłać e-mail.

Badania obrazowe w Poznaniu

Tomografia klatki piersiowej to tylko skromna część oferty naszego gabinetu. Każdego dnia wykonujemy wiele badań obrazowych. Pacjenci doceniają nasz profesjonalizm oraz pełne empatii podejście do ich potrzeb. Jeśli szukasz na mapie Poznania miejsca, w którym szybko i bez kolejki wykonasz badania obrazowe, wybierz MEDflow. Zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją w celu umówienia terminu wizyty.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc