Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sobota: 8:00-15:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa piramid kości skroniowych
Poznań

Rejestracja:

TK piramid kości skroniowych

TK piramid kości skroniowych (CT piramid kości skroniowych) to kolejne z badań obrazowych, jakie wykonujemy u pacjentów Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Jest ono bezbolesne, szybkie i dokładne, a u nas możesz je zrobić bez konieczności czekania w długiej kolejce. Jeśli Twój lekarz uznał, że w dalszej diagnostyce niezbędna będzie tomografia piramid kości skroniowych, nie zwlekaj, ale umów się na wizytę w naszym Centrum. Czekają tu na Ciebie doświadczeni i pełni empatii specjaliści. Gorąco zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu uzgodnienia terminu wizyty.

Wskazania do TK piramid kości skroniowych

Kości skroniowe wyróżniają się dość skomplikowaną budową. Dlatego znalezienie nieprawidłowości lub urazów w ich obrębie może stanowić spore wyzwanie dla zwykłego RTG. W takich wypadkach z pomocą przychodzi tomografia piramid kości skroniowych, która pozwala na wykonanie całej serii zdjęć pod różnymi kątami i w różnych płaszczyznach. Dzięki temu lekarz dokładnie wie, co dzieje się w ciele pacjenta bez konieczności wykonywania jakichkolwiek inwazyjnych badań. Wskazania do TK piramid kości skroniowych obejmują między innymi:

  • ocenę struktur ucha środkowego i wewnętrznego,
  • ocenę anomalii wrodzonych,
  • ocenę rozległości i skutków zmian pourazowych,
  • podejrzenie procesów zapalnych,
  • podejrzenie procesów rozrostowych łagodnych i złośliwych.

Ponieważ TK wykorzystuje do obrazowania promieniowanie rentgenowskie, badanie to każdorazowo wymaga skierowania od lekarza.

Ile kosztuje TK piramid kości skroniowych w MEDflow w Poznaniu?

Warto pamiętać o tym, że cennik badań obrazowych może być zróżnicowany, nawet w obrębie jednego miasta. Wszystko zależy od tego, do jakiej placówki zdecydujesz się udać. Osoby, które interesuje cennik tomografii komputerowej w naszym poznańskim Centrum, odsyłamy do stosownej zakładki na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam wszystkie aktualne informacje na temat cen, w tym także za tomografię piramid kości skroniowych. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją – jesteśmy dostępni telefonicznie oraz e-mailowo.

Tomografia piramid kości skroniowych - jak się przygotować do tego badania?

Zazwyczaj TK piramid kości skroniowych wykonuje się bez podania środka cieniującego (kontrastu). Oznacza to, że pacjent nie musi się do takiego badania specjalnie przygotowywać. Zalecamy jednak, aby stawić się w naszej placówce nieco wcześniej, w celu wypełnienia ankiety przed badaniem. Na wizytę obowiązkowo należy zabrać ze sobą skierowanie na TK. Na czas badania należy ściągnąć wszystkie metalowe przedmioty, znajdujące się w badanym obszarze. Będą to np. okulary czy biżuteria.

TK piramid kości skroniowych w naszym Centrum w Poznaniu nie zajmuje wiele czasu. Badanie trwa około kilkunastu minut, a po jego zakończeniu można swobodnie powrócić do dalszego wykonywania codziennych obowiązków czy pracy.

Zapraszamy na badania obrazowe

Do naszego Centrum zapraszamy nie tylko pacjentów, których interesuje TK piramid kości skroniowych w Poznaniu. Każdego dnia przeprowadzamy wiele różnych badań obrazowych u osób w różnym wieku. Wyróżniamy się profesjonalizmem oraz empatycznym, pełnym zrozumienia i indywidualnym podejściem do każdego pacjenta. Zachęcamy do umawiania terminów wizyt!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc