Tomografia komputerowa stawu łokciowego
Poznań
Tomografia stawu łokciowego
Tomografia łokcia (tomografia stawu łokciowego), czasem określana także skrótowo TK to jedno z wielu badań obrazowych, jakie każdego dnia wykonujemy u pacjentów, którzy nam zaufali. To bezinwazyjna, bezbolesna, szybka, a przede wszystkim skuteczna metoda na ocenę i diagnozę ewentualnych nieprawidłowości w obrębie tej struktury. Jeśli interesuje Cię tomografia komputerowa łokcia w Poznaniu, zapraszamy do naszego Centrum Diagnostyki Obrazowej. Mamy profesjonalny zespół i możemy zagwarantować krótki czas oczekiwania na badanie. U nas nie stoisz w długich kolejkach. Przekonaj się o tym osobiście, wybierając MEDflow. Zapraszamy do naszego Centrum zarówno pacjentów z Poznania i okolic, jak i z odleglejszych zakątków Polski.
Tomografia komputerowa łokcia - wskazania
Tomografia łokcia, jak wspomniano we wstępie, jest badaniem całkowicie bezpiecznym. Jest bezbolesna i nie wymaga naruszania powłok ciała do oceny badanych struktur. Kiedy warto wykonać to badanie? Poniżej prezentujemy przykładową listę wskazań:
- planowane zabiegi i operacje,
- urazy w obrębie stawu łokciowego,
- ocena przebiegu procesu leczenia,
- ocena stanu kości oraz tkanek miękkich.
W poznańskim Centrum MEDflow tomografię stawu łokciowego wykonasz tylko mając skierowanie od lekarza (jest ono niezbędne w przypadku tomografii). Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty pacjentów w każdym wieku – jesteśmy partnerem, któremu można w pełni zaufać!
Tomografia stawu łokciowego - przebieg i przygotowania
To, ile potrwa TK łokcia, jest kwestią dość indywidualną i uzależnioną od pacjenta oraz wskazań do wykonania tego badania. Tomografia tego obszaru zwykle nie zajmuje wiele czasu. Podczas trwania badania pacjent powinien pozostawać w bezruchu oraz stosować się do wszelkich poleceń i instrukcji osoby przeprowadzającej badanie.
Tomografia komputerowa łokcia nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak pamiętać o tym, aby:
- skonsultować wszelkie wątpliwości przed badaniem (np. te dotyczące przyjmowanych przez pacjenta leków);
- zabrać ze sobą wyniki poprzednich badań (o ile się takie posiada);
- ubrać się wygodnie.
Po zakończeniu badania pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności.
TK łokcia - cena
Dla wielu osób istotną kwestią jest cena, jaką przyjdzie zapłacić za tomografię komputerową stawu łokciowego. Podobnie jak w przypadku innych badań, cennik jest uzależniony od bardzo wielu czynników. Jeśli interesuje Cię tomografia łokcia w Poznaniu i chciałbyś poznać cennik obowiązujący w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w stosownej zakładce na naszej stronie. Znajdziesz tam aktualne ceny na wszystkie nasze badania. A w razie dodatkowych pytań, koniecznie skontaktuj się z naszą recepcją – chętnie pomożemy!
Zapraszamy na tomografię łokcia w Poznaniu
Wszystkich pacjentów chcących wykonać TK stawu łokciowego w Poznaniu, w przyjaznej atmosferze, zapraszamy do naszego Centrum. Czeka tu na Ciebie w pełni profesjonalna, wykwalifikowana kadra. Pacjenci są dla nas najważniejsi, dlatego do każdego podchodzimy indywidualnie i wsłuchujemy się w jego potrzeby. Zapraszamy do gabinetu!
Tomografia - najważniejsze informacje
Skierowanie
Jest wymagane
Na czczo
Tylko przy badaniu z kontrastem
Czas przybycia
30 minut przed
Przeciwwskazanie
Ciąża
Skierowanie
Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.
Badanie z podaniem środka kontrastowego
Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).
Choroby nerek i metformina
Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.
Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę).
Czas przed badaniem
Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).
Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.
Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.