Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa szyi z kontrastem (szyja miękka)
Poznań

Rejestracja:

TK szyi z kontrastem (szyja miękka)

Tomografia szyi z kontrastem to badanie, które doskonale obrazuje wszelkie zmiany i nieprawidłowości w obrębie tkanek miękkich. Osoby zainteresowane jego wykonaniem w Poznaniu zapraszamy do umówienia wizyty w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow, zlokalizowanym w pobliżu Pętli Ogrody. Gwarantujemy przyjazną atmosferę, a także krótki czas oczekiwania na badanie. Skontaktuj się z naszą recepcją i zarezerwuj termin swojego TK szyi już dzisiaj! Zapraszamy nie tylko pacjentów z Poznania i okolic, ale także z odleglejszych zakątków Polski.

Co pokaże tomografia szyi i kiedy się ją wykonuje?

“Tomografia szyi co pokazuje” to pytanie stosunkowo często wpisywane w wyszukiwarkę Google przez pacjentów. Postaramy się na nie odpowiedzieć w tej sekcji, a także podpowiemy, kiedy lekarz może zlecić wykonanie TK szyi z kontrastem.

Dzięki podaniu środka cieniującego możliwa jest obserwacja różnego rodzaju zmian i nieprawidłowości w obrębie tkanek miękkich szyi. Uzyskane podczas tomografii obrazy są bardzo dokładne, a do tego można je wykonać w różnych płaszczyznach i przekrojach. TK bardzo często wykonywana jest jako uzupełnienie innych badań, zwłaszcza jeśli nie pozwoliły one na uzyskanie jednoznacznych odpowiedzi na temat przyczyn dolegliwości pacjenta. Tomografia komputerowa szyi zlecana jest zazwyczaj w przypadkach gdy:

  • prostsze badania nie pozwoliły na uzyskanie jednoznacznych odpowiedzi;
  • pacjenta męczą uporczywy ból gardła, uczucie pieczenia w gardle, kaszel lub chrypka;
  • pacjent cierpi z powodu często nawracających infekcji dróg oddechowych;
  • u pacjenta występują zaburzenia połykania;
  • istnieje podejrzenie choroby nowotworowej;
  • planowane są zabiegi chirurgiczne w okolicy szyi;
  • zachodzi konieczność oceny efektów zastosowanego leczenia.

TK szyi z kontrastem - jak się przygotować

Choć tomografia szyi jest badaniem szybkim, bezinwazyjnym i bezbolesnym, ze względu na to, że wykorzystuje ona w procesie obrazowania promieniowanie rentgenowskie, do jej wykonania konieczne jest skierowanie od lekarza. Bez niego nie ma możliwości wykonania TK. Dodatkowo, ponieważ podczas tego badania podawany jest środek cieniujący, pacjent powinien się odpowiednio przygotować do TK szyi. Odpowiednio wcześniej musi on wykonać badania kreatyniny i TSH, a także przyjść na tomografię na czczo. Należy także pamiętać o tym, aby przed samym badaniem zdjąć z szyi wszelkie metalowe przedmioty, takie jak biżuteria.

Tomografia szyi - cena w Poznaniu

Cena za tomografię w szyi Poznaniu będzie różnić się w zależności od tego, jaką placówkę wybierzesz. Jeśli interesuje Cię obowiązujący w MEDflow cennik na TK szyi oraz inne badania obrazowe, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej. W odpowiedniej zakładce znajdziesz najaktualniejsze ceny. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, zawsze możesz do nas zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail, chętnie odpowiemy i pomożemy.

Jesteśmy specjalistami z zakresu diagnostyki obrazowej

Jesteśmy specjalistami, których wiedzy i doświadczeniu możesz zaufać w stu procentach. Każdego dnia wykonujemy wiele badań obrazowych, pomagając w ten sposób naszym pacjentom. Gwarantujemy nie tylko profesjonalną obsługę, ale także krótki czas oczekiwania na wizytę. Przekonaj się o tym osobiście, rezerwując termin na TK szyi w Poznaniu już dziś!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc