Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa twarzoczaszki z kontrastem
Poznań

TK twarzoczaszki z kontrastem

Tomografia komputerowa twarzoczaszki z kontrastem to jedno z wielu badań obrazowych, jakie wykonujemy w naszym poznańskim Centrum. Jeśli lekarz zalecił Ci ten rodzaj TK, koniecznie zgłoś się do nas. Dlaczego warto? Powodów jest wiele. W gabinecie MEDflow nie musisz czekać w długiej kolejce, ponadto czeka tu na Ciebie empatyczny zespół, który indywidualnie podchodzi do każdego pacjenta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania i okolic, których interesuje tomografia twarzoczaszki, a także inne badania obrazowe. Mamy ogromne doświadczenie oraz wiedzę, które chętnie wykorzystujemy w naszej codziennej pracy.

Tomografia twarzoczaszki - co obejmuje?

TK twarzoczaszki z kontrastem to badanie, które pozwala na diagnostykę różnego rodzaju schorzeń, jakie atakują ten obszar ciała. Obejmuje ona zarówno tkanki miękkie, jak i struktury kostne, pozwalając uzyskać dokładny obraz tego, co dzieje się w ciele pacjenta, bez konieczności naruszania jego powłok. Jest przydatna nie tylko w diagnostyce schorzeń, ale także w ocenie wad wrodzonych i stanów pourazowych, lokalizacji ciał obcych, planowaniu zabiegów i ocenie ich skuteczności itp.

Użycie środka cieniującego, czyli tzw. kontrastu, pomaga poprawić widoczność obrazowanych struktur wewnętrznych. Jak w przypadku każdego badania z kontrastem, pacjent powinien odpowiednio się przygotować do TK, poprzez wykonanie badań kreatyniny.

TK twarzoczaszki - cena w Poznaniu

Tomografia twarzoczaszki cena” to pytanie, które dość często wpisują w wyszukiwarkę Google pacjenci. Koszt tego badania zależy od bardzo wielu czynników, zwykle oscylując w granicach kilkuset złotych. TK nie należy do najtańszych badań obrazowych. Osoby, które chcą wykonać tomografię komputerową twarzoczaszki, serdecznie zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Informacje na temat obowiązującego aktualnie cennika znajdziesz w stosownej zakładce na naszej stronie internetowej. Jeśli masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, zawsze możesz także skontaktować się z nami telefonicznie. Chętnie odpowiemy i pomożemy!

Wskazania do TK twarzoczaszki

Lekarz może zlecić pacjentowi wykonanie tomografii komputerowej twarzoczaszki w wielu różnych przypadkach. Wskazania do wykonania tego badania to między innymi:

  • zmiany i guzy wymagające weryfikacji,
  • wypadek lub uraz mechaniczny,
  • niewyjaśniony rumień, bolesność twarzy oraz jej puchnięcie,
  • choroby nowotworowe (oraz ich podejrzenie),
  • podejrzenie obecności ciała obcego w obrębie twarzoczaszki (nos, zatoki, oko i oczodół),
  • różnego rodzaju schorzenia i stany zapalne w obrębie twarzy,
  • planowanie leczenia, zabiegów i operacji lub ocena ich efektów.

Zapraszamy do naszego gabinetu!

Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic (a także z dalszych zakątków Polski) zapraszamy na badania obrazowe do MEDflow. Czeka tu na Ciebie profesjonalna i doświadczona kadra o empatycznym podejściu. Wiemy, że każdy z naszych pacjentów jest inny, dlatego zawsze stawiamy na indywidualne traktowanie.

Nasz gabinet ulokowany jest na Ogrodach, przy ulicy Nowina, dlatego bardzo łatwo do nas dotrzeć zarówno transportem publicznym, jak i własnym autem. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu umówienia dogodnego terminu wizyty.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc