Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG węzłów chłonnych obwodowych
Poznań

USG węzłów chłonnych obwodowych

USG obwodowych węzłów chłonnych to jedno z wielu badań, jakie każdego dnia wykonujemy dla pacjentów w naszej pracowni USG. Jeśli poszukujesz placówki w Poznaniu, w której wykonasz ultrasonografię obwodowych węzłów chłonnych bez konieczności czekania w długiej kolejce, to doskonale trafiłeś. Oferujemy nieodległe terminy, a nasza doświadczona kadra podchodzi z empatią do każdego pacjenta. Zachęcamy do zarezerwowania terminu Twojej wizyty już teraz.

USG węzłów chłonnych obwodowych - wskazania

Węzły chłonne pełnią w organizmie człowieka bardzo ważną funkcję – są odpowiedzialne za odporność. Bardzo istotne jest to, aby zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. U człowieka występują węzły chłonne obwodowe (karkowe, podżuchwowe, nadobojczykowe, szyi, pachwinowe, łokciowe, pachwinowe i udowe) oraz głębokie. Gdy z węzłami chłonnymi dzieje się coś złego przydatnym narzędziem w ich diagnostyce jest USG. Wskazania do wykonania tego badania obejmują między innymi:

  • powiększenie węzłów chłonnych,
  • dolegliwości bólowe w ich okolicy,
  • wzbudzająca niepokój konsystencja węzłów chłonnych,
  • choroby nowotworowe,
  • zmiany skórne niezwiązane z chorobami dermatologicznymi.

Czy USG obwodowych węzłów chłonnych wymaga przygotowania? Jak przebiega?

Ultrasonografia to nieskomplikowane, bezbolesne, bezinwazyjne, a do tego bardzo bezpieczne badanie. Nie wymaga ono skierowania. Obrazowanie odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki wykorzystaniu zjawiska odbicia fal ultradźwiękowych.  Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do USG węzłów chłonnych obwodowych, choć warto, aby miał ze sobą wcześniejsze wyniki badań (jeżeli takowe posiada). Badanie zajmuje zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut, podczas których lekarz przesuwa po badanym obszarze ciała specjalną głowicę, która pozwala zobrazować ewentualne nieprawidłowości w obrębie węzłów chłonnych. Po zakończeniu badania przygotowywany jest jego opis, który może posłużyć jako podstawa decyzji o dalszym przebiegu leczenia u pacjenta.

Ile kosztuje ultrasonografia węzłów obwodowych?

W zależności od miasta, a także placówki, w jakiej będzie wykonywane badanie, cena może być różna. Zazwyczaj waha się ona w granicach kilkuset złotych. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile kosztuje USG obwodowych węzłów chłonnych w Centrum MEDflow w Poznaniu, najważniejsze informacje znajdziesz w zakładce cennik. Dla Twojej wygody aktualizujemy je na bieżąco.

Na badania obrazowe przyjdź do MEDflow

Zapraszamy wszystkich pacjentów z Poznania i okolic do umawiania wizyt na USG obwodowych węzłów chłonnych (a także na inne badania obrazowe) w naszym Centrum. Czeka tu na Ciebie doświadczony i empatyczny personel, pełen zrozumienia i zawsze gotowy do pomocy. Dogodna lokalizacja w pobliżu Pętli Ogrody sprawia, że łatwo dotrzeć do nas z każdego zakątka miasta, zarówno własnym samochodem, jak i transportem publicznym. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu rezerwacji dogodnego dla Ciebie terminu wizyty.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc