Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia
stomatologiczno-laryngologiczna
(CBCT) szczęki i żuchwy

Rejestracja:

CBCT szczęki i żuchwy

Wykorzystywana najczęściej podczas leczenia laryngologicznego lub stomatologicznego, tomografia stożkowa szczęki (CBCT szczęki) pozwala uzyskiwać bardzo dokładne obrazy, niezbędne do prawidłowej diagnostyki oraz leczenia. Jeśli lekarz wydał Ci skierowanie na to badanie, zapraszamy na CBCT żuchwy i szczęki do MEDflow w Poznaniu. Naszym pacjentom oferujemy najwyższej jakości obsługę oraz pełne empatii podejście. Zachęcamy do umawiania wizyt na badania obrazowe (nie tylko CBCT szczęki i żuchwy) osoby z Poznania, okolic, a także całej Polski!

Tomografia stożkowa szczęki i żuchwy - wskazania

Badanie CBCT szczęki i żuchwy jest nieocenione w stomatologii, ortodoncji oraz laryngologii. Wskazania do jego wykonania obejmują między innymi:

  • ocena struktur zębowych przed zabiegiem implantacji,
  • diagnostyka zębów zatrzymanych, nadliczbowych oraz dodatkowych,
  • leczenie schorzeń stawów skroniowo-żuchwowych,
  • leczenie zmian w obrębie szczęki i żuchwy,
  • urazy w obrębie szczęki i żuchwy,
  • leczenie kanałowe,
  • ocena próchnicy i chorób przyzębia,
  • diagnostyka chorób jamy nosowej i zatok szczękowych.

Tomografia stożkowa szczęki i żuchwy jest niezwykle dokładnym badaniem i pozwala dostrzec nawet najdrobniejsze zmiany.

Badanie CBCT szczęki i żuchwy - przygotowanie oraz przebieg

Omawiana tomografia stożkowa nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o tym, aby nie mieć na głowie żadnych metalowych przedmiotów (biżuteria, okulary, ozdoby włosów), gdyż mogą one zaburzać otrzymany obraz. Tomografia nie zajmuje wiele czasu, a po jej zakończeniu można normalnie wrócić do wykonywania codziennych czynności.

Jak wygląda CBCT? Pacjent zostanie poproszony o przyjęcie pozycji stojącej lub siedzącej. Podczas badania lampa rentgenowska obraca się wokół głowy pacjenta, wykonując zdjęcia. Przez ten czas należy pozostać w bezruchu, aby obrazy były wyraźne.

CBCT szczęki i żuchwy - cena w Poznaniu

Tak jak w przypadku innych badań obrazowych, cena za badanie CBCT szczęki może się różnić pomiędzy poszczególnymi placówkami. Wykonanie tomografii stożkowej może wiązać się z kosztem od kilkudziesięciu do kilkuset złotych (w zależności od tego, czy będą to badania 3D, czy 2D). Jeśli interesuje Cię cena za CBCT szczęki i żuchwy w MEDflow w Poznaniu, koniecznie zapoznaj się z naszym cennikiem. Wszystkie aktualne informacje znajdziesz na naszej stronie internetowej. W razie dodatkowych pytań możesz także skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy!

Wybierz MEDflow

Na badania obrazowe w Poznaniu najlepiej udać się do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. U nas możesz liczyć na przyjazną atmosferę, a także krótki czas oczekiwania na badania. Wykonujemy nie tylko CBCT żuchwy i szczęki – nasza oferta jest znacznie szersza. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług pacjentów z całej Polski!

Umów się na badanie tomografii stomatologiczno-laryngologicznej

CBCT - najważniejsze informacje​

Skierowanie

Wymagane

Na czczo

Nie wymagane

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Ciąża

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc