Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny twarzoczaszki Poznań

Rezonans magnetyczny twarzoczaszki

Rezonans magnetyczny twarzoczaszki (MRI twarzoczaszki) należy do grona badań obrazowych, jakie pacjenci mogą wykonać w progach Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Jeśli jesteś zainteresowany tym badaniem, koniecznie skontaktuj się z naszą recepcją i umów się na dogodny termin. U nas wykonasz rezonans twarzoczaszki bez skierowania, a do tego szybko, wygodnie i w przyjaznej atmosferze. Wykwalifikowany personel, który czeka na Ciebie w naszym Centrum, zadba nie tylko o to, aby przeprowadzić badanie, ale także odpowiedzieć na wszelkie Twoje pytania i wątpliwości. Zapraszamy do nas wszystkich pacjentów z Poznania i okolic, a także z pozostałych zakątków Polski.

Badanie rezonansem magnetycznym

MRI twarzoczaszki - wskazania

Istnieją różne wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego twarzoczaszki. Badanie to świetnie sprawdza się podczas kwalifikacji do leczenia, planowania zabiegów operacyjnych, a także kontroli ich efektów. Rezonans twarzoczaszki warto wykonać między innymi w przypadku:

 • chorób nowotworowych (ich diagnostyka oraz kontrola zasięgu i naciekania na inne struktury);
 • zmian zapalnych o nieustalonych przyczynach;
 • kontroli przed- oraz pooperacyjnej;
 • wad rozwojowych;
 • guzów;
 • zaburzeń w kształtowaniu się tkanek.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans twarzoczaszki - co obejmuje i jak wygląda badanie

Rezonans magnetyczny twarzoczaszki jest badaniem, które służy głównie do obrazowania tkanek miękkich w obrębie twarzy pacjenta. Można wykonać je samodzielnie lub jako uzupełnienie wyników innych badań obrazowych. Najczęściej zlecany jest w przypadku łagodnych i złośliwych zmian nowotworowych w obrębie twarzoczaszki (choć nie tylko – więcej o wskazaniach przeczytasz dalej). Zazwyczaj, aby uzyskać pełną informację diagnostyczną, konieczne jest wykonanie rezonansu magnetycznego twarzoczaszki z kontrastem. Samo badanie jest bezbolesne i nie zajmuje wiele czasu. Od pacjenta wymaga się pozostania w pozycji nieruchomej oraz wykonywania poleceń osoby przeprowadzającej MRI. Po badaniu można normalnie wrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków.

Rezonans twarzoczaszki - cena

Wiele osób chcących wykonać MRI twarzoczaszki w Poznaniu lub innym polskim mieście, zastanawia się nad tym, jaki będzie koszt takiego badania. Odpowiedź jest bardzo niejednoznaczna i brzmi: to zależy. Na to, ile zapłacisz za rezonans magnetyczny twarzoczaszki, wpływa bowiem wiele różnych czynników. Znaczenie mają nie tylko miasto, ale także sama placówka, w której zdecydujesz się wykonać to badanie. Wszystkie osoby zainteresowane ceną za rezonans twarzoczaszki w naszym poznańskim Centrum zapraszamy do zapoznania się z dostępnym na stronie cennikiem. Znajdziesz tam najaktualniejsze informacje. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją. Zawsze chętnie pomagamy i odpowiadamy na wszelkie pytania naszych pacjentów związane z ofertą MEDflow.

Wykonujemy rezonans twarzoczaszki i inne badania obrazowe w Poznaniu

Wszystkie osoby chcące wykonać MRI twarzoczaszki lub inne badania obrazowe bez skierowania i konieczności oczekiwania w kolejce, zapraszamy do naszego Centrum Diagnostyki Obrazowej zlokalizowanego na poznańskich Ogrodach. Czeka tu na Ciebie doświadczona i empatyczna kadra. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i dbamy o jego komfort. Jesteśmy placówką, której możesz w pełni zaufać!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc