Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny łopatki Poznań

Rezonans magnetyczny łopatki

Chcesz wykonać rezonans łopatki w Poznaniu? Zachęcamy do umówienia wizyty w Centrum Diagnostyki MEDflow. Nasi pacjenci nie czekają w długich kolejkach, bo badania wykonujemy od ręki. Wystarczy tylko skontaktować się z nami i umówić na dogodny dla Ciebie termin. Do każdego podchodzimy indywidualnie i z dużą dozą empatii. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu ustalenia terminu Twojej wizyty na rezonans magnetyczny łopatki w naszym Centrum. Zapraszamy!

Badanie rezonansem magnetycznym

Na czym polega badanie MRI łopatki?

Rezonans magnetyczny łopatki, nazywany także MR lub MRI łopatki to bezpieczne i bezinwazyjne badanie, które można wykonać u pacjentów w każdym wieku. Pozwala ono obrazować kości oraz okalające je tkanki miękkie. Uzyskane obrazy są bardzo dokładne i mają nieoceniony potencjał diagnostyczny. Wszystkie powyższe atuty sprawiają, że wielu pacjentów decyduje się na wykonanie rezonansu łopatki. Badanie to jest bezbolesne, a do obrazowania wykonuje nieszkodliwe dla człowieka fale radiowe i pole magnetyczne. Dlatego MRI można powtarzać u pacjentów tak często, jak tylko zajdzie taka potrzeba w procesie diagnostyki lub leczenia. Podczas badania wykonywane są zdjęcia konkretnego obszaru ciała – aby były one wyraźne, pacjent powinien przez cały czas MRI pozostać w bezruchu.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto jednak zabrać ze sobą ewentualne wyniki wcześniejszych badań, jeżeli takowe posiadasz. Po rezonansie łopatki można natychmiast powrócić do normalnego funkcjonowania i wykonywania codziennych obowiązków.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny łopatki - wskazania

Jeśli chodzi o listę wskazań do wykonania MR łopatki, to nie jest ona zbyt długa. Zazwyczaj badanie to wykonywane jest u pacjentów:

 • po różnego rodzaju urazach,
 • ze złamaniami lub pęknięciami kości,
 • ze zwapnieniami,
 • chorujących na nowotwory z przerzutami do kości.

Jeżeli chcesz wykonać to badanie w Poznaniu, serdecznie zapraszamy do umówienia wizyty w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow.

Cena rezonansu łopatki

Zazwyczaj rezonans magnetyczny łopatki to koszt około kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, gdzie zdecydujesz się wykonać to badanie – ceny różnią się pomiędzy poszczególnymi gabinetami. Jeżeli chcesz wiedzieć ile za rezonans magnetyczny łopatki zapłacisz w MEDflow w Poznaniu, zapraszamy do sprawdzenia informacji w zakładce cennik. Aktualizujemy je na bieżąco. Jeśli zaś będziesz mieć jakiekolwiek dodatkowe pytania, nie wahaj się z nami skontaktować – chętnie pomożemy.

Zapraszamy pacjentów z Poznania i okolic

Jeżeli interesuje Cię rezonans magnetyczny łopatki w Poznaniu, zapraszamy do naszego gabinetu. Dogodna lokalizacja na Ogrodach sprawia, że łatwo dotrzeć do nas zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym autem. Każdego dnia wykonujemy badania obrazowe, zawsze dbając o najwyższą jakość obsługi oraz zadowolenie naszych pacjentów, jesteśmy partnerem, któremu możesz zaufać. Zachęcamy do umawiania wizyt – gwarantujemy krótki czas oczekiwania na badanie. U nas czekają na Ciebie prawdziwi specjaliści!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc