Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stawu skokowego
Poznań

USG stawu skokowego

USG stawu skokowego to jedno z wielu badań obrazowych, jakie możesz wykonać w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Jeśli poszukujesz godnej zaufania placówki w Poznaniu, w której bez skierowania i konieczności oczekiwania w długiej kolejce wykonasz to badanie, zapraszamy do nas. Obsługujemy pacjentów z całej Polski i mamy ogromne doświadczenie, któremu możesz w pełni zaufać. MEDflow to zespół specjalistów z dziedziny diagnostyki obrazowej, którzy pomogą Ci zadbać o Twoje zdrowie.

USG stawu skokowego - co obejmuje, jak wygląda

USG stawu skokowego, przez niektórych pacjentów bywa nazywane w skrócie “USG kostki”. Dzięki badaniu temu możliwa jest ocena wad i zmian w strukturze tego stawu. Ultrasonografia pozwala na rozpoznawanie różnego rodzaju uszkodzeń struktur stawu skokowego: więzadeł, mięśni, ścięgien, nerwów, naczyń, a w ograniczonym zakresie także ocenę obrysów kostnych i chrząstki.

Badanie jest całkowicie bezpieczne oraz bezbolesne dla pacjenta. Podczas jego trwania lekarz w czasie rzeczywistym może obserwować wewnętrzne struktury organizmu. USG kostki nie wymaga specjalnego przygotowania. Podobnie jak w przypadku innych badań obrazowych, warto mieć ze sobą wyniki wszelkich wcześniej prowadzonych badań lub historię choroby. Będą one przydatne podczas oceny obrazów uzyskanych podczas ultrasonografii.

Wskazania do USG kostki

Stopy oraz stawy skokowe każdego dnia są narażone na różnego rodzaju przeciążenia. USG kostki świetnie sprawdza się w przypadku urazów narządu ruchu, ale nie tylko. Jest to badanie bardzo przydatne w diagnostyce. Wskazania do wykonania USG stawu skokowego obejmują na przykład:

  • niewiadomego pochodzenia, długotrwałe i ostre bóle w stawie;
  • pojawienie się wyraźnie wyczuwalnych zgrubień i guzków;
  • zaburzenia ruchomości stawu;
  • różnego rodzaju urazy kostki;
  • stany zapalne oraz reumatologiczne zapalenie stawów;
  • zwyrodnienia;
  • wady nabyte i wrodzone.

Lekarze bardzo często zalecają swoim pacjentom wykonanie ultrasonografii stawu skokowego, ponieważ jest ono bardzo przydatne w diagnostyce uszkodzeń tej struktury organizmu.

USG stawu skokowego - cena

To, ile kosztuje USG stawu skokowego, jest zależne od wielu różnych czynników. To samo badanie będzie mieć inną cenę w różnych częściach Polski, a nawet placówkach, zlokalizowanych w tym samym mieście. Jeśli chcesz wiedzieć, ile przyjdzie Ci zapłacić za badanie stawu skokowego w MEDflow w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z cennikiem dostępnym na naszej stronie. Znajdziesz tam wszystkie najważniejsze, a także najaktualniejsze informacje. Jeśli pomimo tego nadal będziesz mieć pytania lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie. Chętnie opowiemy Ci o szczegółach naszej oferty!

Na badanie USG stawu skokowego przyjdź do nas

Jeśli interesuje Cię USG stawu skokowego, lub inne badania obrazowe, zachęcamy do zapoznania się z ofertą MEDflow. W naszym poznańskim gabinecie czeka na Ciebie profesjonalna i pełna empatii obsługa, indywidualne podejście do Twojego problemu oraz doświadczona kadra. Zaufało nam już wielu pacjentów, nie tylko z Poznania. Zachęcamy, abyś także i Ty dołączył do tego grona. Skontaktuj się z naszą recepcją i zarezerwuj termin wizyty.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc