Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG pachwin
Poznań

USG pachwin

USG pachwin należy do licznej grupy badań obrazowych, jakie możesz wykonać w Centrum MEDflow w Poznaniu. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej obsłudze, najwyższej klasy opiece medycznej, a także na tym, aby nie czekać na badanie w długiej kolejce, wprost nie mogłeś lepiej trafić. Nasi pacjenci mogą liczyć na to wszystko i jeszcze więcej. Nasz zespół tworzą profesjonaliści z ogromnym doświadczeniem, dlatego cieszymy się wieloma dobrymi opiniami. Zapraszamy do umawiania wizyt na USG pachwiny, a także na inne badania obrazowe. Skontaktuj się z naszą recepcją i zarezerwuj termin już dzisiaj.

USG pachwin - wygląd i przebieg badania

USG pachwiny to badanie całkowicie bezpieczne oraz bezbolesne. Można je wykonywać u dzieci i kobiet w ciąży, a w razie potrzeby często powtarzać. Lekarz obserwuje wnętrze ciała pacjenta i zachodzące w nim zmiany w czasie rzeczywistym, dzięki zjawisku echogeniczności. Badanie trwa zaledwie kilkanaście minut – podczas jego trwania lekarz przesuwa po ciele pacjenta specjalną głowicę, a na monitorze obserwuje to, co znajduje się pod powierzchnią skóry. Pacjent nie musi się specjalnie przygotowywać do USG, warto jednak zadbać o higienę oraz wybrać taką bieliznę, która zapewni łatwy dostęp do badanego obszaru, bez konieczności ściągania jej. Po zakończeniu badania można od razu powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Do gabinetu warto zabrać ze sobą wszystkie posiadane wyniki wcześniejszych badań oraz ewentualną historię choroby. Dzięki temu lekarzowi łatwiej będzie zaobserwować oraz opisać zmiany, jakie zaszły w ciele pacjenta od czasu ostatniej wizyty.

Kiedy warto wykonać USG pachwiny?

Wskazania do USG pachwin to między innymi:

  • wyczuwalne pod palcami zgrubienia,
  • powiększenie węzłów chłonnych,
  • bolesność tej okolicy,
  • większe skupiska zmian skórnych,
  • zgrubienia i ból pojawiające się podczas większego wysiłku.

Wymienione powyżej objawy mogą mieć przyczynę w stanie zapalnym, infekcji lub chorobie nowotworowej. Dzięki badaniu ultrasonograficznemu możliwa jest poprawna diagnostyka. Co więcej, USG pachwiny pozwala także uwidocznić przestrzenie ropne czy zmiany martwicze w organizmie pacjenta.

Koszt badania USG pachwin

USG pachwiny nie jest skomplikowanym badaniem. Cena, jaką przyjdzie za nie zapłacić, wynosi zwykle około kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego, gdzie zdecydujesz się wykonać to badanie (znaczenie ma zarówno miasto, jak i placówka). Osoby chcące umówić się na USG pachwin w Poznaniu zapraszamy do odwiedzenia Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Nasz aktualny cennik znajdziesz w stosownej zakładce na stronie internetowej. W razie dodatkowych pytań lub jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować. Chętnie pomożemy i odpowiemy.

Zapraszamy na badania obrazowe

Jeśli musisz wykonać USG pachwiny lub inne badania obrazowe, wybierz nasz gabinet. MEDflow to lata doświadczenia oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego pacjenta. Jesteśmy partnerem, któremu możesz w pełni zaufać. Zapraszamy na badania osoby z Poznania i okolic, a także innych zakątków Polski. Dzięki dogodnej lokalizacji, w pobliżu pętli Ogrody, łatwo do nas dotrzeć, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym samochodem.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc