Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG jąder
Poznań

Rejestracja:

Badanie USG jąder

USG jąder (znane także jako USG moszny) należy do popularnych badań diagnostycznych, pozwalających na wykrycie wszelkich nieprawidłowości w obrębie tej części ciała. Lekarze cenią je ze względu na duże możliwości diagnostyczne, a pacjenci ze względu na to, że jest szybkie, bezpieczne i całkowicie bezinwazyjne. Jeśli planujesz wykonać badanie USG moszny i poszukujesz w Poznaniu specjalisty, który mógłby je przeprowadzić, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W naszych kameralnych gabinetach, znajdujących się na poznańskich Ogrodach wykonujemy wiele różnych badań z zakresu diagnostyki obrazowej, w tym także USG jąder. Zapewniamy przyjazną atmosferę, troskę o komfort pacjenta, a także niezwykle atrakcyjne ceny.

USG jąder - cena

Osoby, które zamierzają wykonać tego typu obrazowanie jąder (inaczej określane jako badanie jądra lub jąder za pomocą ultrasonografu) często zastanawiają się, ile kosztuje taka usługa. W dużych miastach, takich jak Poznań, niekiedy ceny tego typu badań mogą być stosunkowo wysokie. Na szczęście nasi pacjenci nie muszą się o to martwić. Proponowana przez nas na USG moszny cena jest bardzo atrakcyjna. To ukłon w stronę pacjentów, którzy zdecydowali się zadbać o swoje zdrowie razem z nami. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem, a także do umawiania wizyt!

Badanie USG jąder - jak wygląda?

Profilaktyczne USG jąder, jak wspomniano we wstępie, należy do bardzo bezpiecznych, bezinwazyjnych i bezbolesnych badań. Zwykle trwa ono kilka minut. Podczas jego trwania lekarz przesuwa po mosznie specjalną głowicę emitującą ultradźwięki, którą dociska do skóry pod różnymi kątami. Dzięki temu, że fale ultradźwiękowe przenikają komórki ludzkiego organizmu, radiolog może w czasie rzeczywistym obserwować wszelkie zmiany jakie zachodzą w obrębie badanego obszaru. Najczęściej wykonuje się badanie obu jąder, aby porównać ewentualne różnice między nimi (np. w przypadku gdy jedno jest zdrowe, a w drugim podejrzewa się objawy jakiejś choroby). W zależności od potrzeb lekarz może wykonać USG u pacjenta w pozycji stojącej lub leżącej.

Jak przygotować się do USG jąder?

Badanie to nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie ma konieczności przychodzenia na czczo, wypełniania pęcherza, golenia włosów łonowych ani stosowania się do innych szczególnych zaleceń. Wyjątkiem są sytuacje, w których lekarz prowadzący wyda inne dyspozycje. Z pewnością warto jednak zadbać o higienę i dokładnie umyć okolice intymne przed udaniem się na badanie. Jeśli nie jest to Twoje pierwsze badanie tego typu i masz ze sobą wcześniejsze wyniki, weź je ze sobą – pomoże to lekarzowi w dokładniejszej ocenie Twojego stanu zdrowia.

Umów się na badanie USG

Zapraszamy na profilaktyczne USG jąder

W naszych poznańskich gabinetach wykonujemy USG jąder u dzieci i dorosłych. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, dbając o jego najwyższy komfort nie tylko w trakcie badania, ale także całego pobytu w naszej placówce. Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem USG moszny zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nie musisz mieć skierowania od lekarza. Gwarantujemy pełen profesjonalizm oraz atrakcyjny cennik.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc