Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa miednicy (bez kontrastu)
Poznań

TK miednicy (bez kontrastu)

Interesuje Cię tomografia miednicy w Poznaniu? Jeśli dostałeś skierowanie na to badanie i zastanawiasz się nad tym, gdzie najlepiej je wykonać, zapraszamy do Centrum Diagnostyki MEDflow, zlokalizowanego przy ulicy Nowina na Ogrodach. Każdego dnia wykonujemy u pacjentów TK miednicy oraz inne badania obrazowe – jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Gwarantujemy nie tylko w pełni profesjonalną obsługę, ale także krótki czas oczekiwania na badanie. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat dostępnych terminów oraz rezerwacji jednego z nich.

TK miednicy - co obejmuje, kiedy wykonać?

TK miednicy jest bardzo dokładnym badaniem, które pozwala na ocenę stanu struktur kostnych oraz tkanek miękkich. Do obrazowania wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, dlatego wymaga skierowania od lekarza. Wskazania do tomografii mogą być bardzo szerokie. Wykonuje się ją między innymi w przypadkach:

  • wypadków i urazów (zwłaszcza przy podejrzeniu urazów wewnętrznych),
  • chorób nowotworowych.

Tomografia miednicy - cena w MEDflow

Cena tomografii komputerowej miednicy waha się zazwyczaj w granicach kilkuset złotych. Koszt uzależniony jest między innymi od tego, gdzie pacjent zdecyduje się wykonać to badanie. Wszystkie osoby, które dostały skierowanie na TK miednicy zapraszamy do umawiania wizyt w naszym Centrum w Poznaniu. Aktualny cennik badań znaleźć można w odpowiedniej zakładce na górze lub w stopce naszej strony internetowej. Ponieważ zadowolenie pacjentów jest dla nas priorytetem, w przypadku dodatkowych pytań jesteśmy także dostępni pod numerem telefonu i mailem podanym na stronie.

TK miednicy - przygotowanie

Tomografia miednicy wykonywana bez kontrastu nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. W dniu wizyty należy ubrać się wygodnie (odzież nie powinna mieć żadnych metalowych elementów w badanym obszarze, ponieważ mogłyby one zaburzać obraz) oraz zabrać ze sobą skierowanie na TK od lekarza. Zawsze warto zjawić się w gabinecie nieco wcześniej. Badanie trwa zazwyczaj maksymalnie kilkanaście minut, a po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania swoich codziennych obowiązków, pracy itd.

Zapraszamy na badania

Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic, zainteresowanych badaniami obrazowymi (nie tylko TK miednicy), zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją i umawiania terminów wizyt. Dbamy o to, aby każdy czuł się u nas dobrze, dlatego stawiamy na indywidualne podejście. Nasze Centrum znajduje się w pobliżu pętli Ogrody, dlatego bardzo łatwo do nas dotrzeć, zarówno komunikacją publiczną, jak i własnym transportem. Zapraszamy na wizytę!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc