Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stawu łokciowego
Poznań

Rejestracja:

USG stawu łokciowego

USG stawu łokciowego to jedno z badań obrazowych, jakie można wykonać w Poznaniu w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Nasi pacjenci cenią sobie nie tylko krótki czas oczekiwania na wizytę, ale także pełen profesjonalizm oraz empatyczne podejście do ich potrzeb. Zachęcamy, abyś także i Ty zaufał naszej wiedzy i doświadczeniu. Zapraszamy na USG łokcia nie tylko pacjentów z Poznania, ale także z innych polskich miast. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu uzgodnienia dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb terminu badania.

Kiedy należy wykonać USG stawu łokciowego?

Staw łokciowy to dość skomplikowana struktura, a dolegliwości z jego strony pojawiają się zarówno u osób aktywnie uprawiających sport czy pracujących fizycznie, jak i u pracowników biurowych. Nie tylko nagłe urazy i przeciążenia mogą wywoływać problemy ze stawem łokciowym. Nie służą mu także monotonne, powtarzalne ruchy, jakie często wykonuje się podczas pracy.

Wskazaniem do wykonania USG łokcia są różnego rodzaju dolegliwości ze strony tego stawu. Można wśród nich wymienić na przykład:

  • ból,
  • obrzęk,
  • ograniczenie ruchomości stawu.

Jeśli obserwujesz u siebie powyższe objawy to znak, że warto wykonać USG stawu łokciowego, aby zlokalizować ich przyczynę.

Dzięki USG można poddać ocenie stan mięśni, więzadeł, ścięgien, błony maziowej i kaletek. Podczas badania widoczny jest także przebieg nerwów łokciowych. Dzięki obserwacji wszystkich tych struktur oraz możliwych nieprawidłowości lekarz będzie mógł postawić trafną diagnozę.

Przygotowanie do USG łokcia

USG łokcia jest badaniem całkowicie bezpiecznym, bezbolesnym i bezinwazyjnym. Nie wymaga ono od pacjenta żadnego szczególnego przygotowania i można je wykonać bez skierowania od lekarza. Zajmuje około kilkunastu minut, a po zakończeniu USG można powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Warto pamiętać o tym, aby ubrać się w odzież, która pozwoli na swobodny dostęp do badanego obszaru np. koszulkę z krótkim rękawem; bluzkę, w której łatwo wysoko podwinąć rękawy itd. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań tego stawu, weź je ze sobą na wizytę – dzięki temu łatwiej będzie ocenić zachodzące w organizmie zmiany.

USG stawu łokciowego - cena

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie: ile kosztuje USG stawu łokciowego w Poznaniu. Przejawia się to między innymi w zapytaniach w wyszukiwarce Google – “USG łokcia cena” to bardzo popularna fraza.

Koszt USG tego obszaru waha się zazwyczaj w granicach kilkuset złotych. Cena zależy oczywiście od wielu czynników, między innymi od tego, gdzie wykonane będzie to badanie. Jeśli interesuje Cię koszt USG łokcia w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w zakładce cennik lub do kontaktu z naszą recepcją.

Umów wizytę już dziś!

Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem USG łokcia bez konieczności czekania w długiej kolejce, umów się na wizytę do MEDflow. Jesteśmy partnerem, któremu możesz w pełni zaufać. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, uwzględniając jego potrzeby i wymagania. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją oraz do umawiania wizyt. Dzięki dogodnej lokalizacji na poznańskich Ogrodach łatwo do nas trafić z każdego zakątka miasta!

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc