Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa zatok Poznań

TK Zatok

Tomografia zatok, skrótowo określana także jako TK zatok, to jedno z badań obrazowych, jakie wykonujemy w Centrum MEDflow w Poznaniu. To szybki, bezbolesny i całkowicie bezpieczny sposób, na diagnostykę wielu różnych przypadłości dotykających tego obszaru ludzkiego ciała. Jeśli interesuje Cię tomografia komputerowa zatok, koniecznie wybierz nasze Centrum Medyczne. Pamiętaj, że aby wykonać tomografię komputerową zatok, potrzebne będzie skierowanie od lekarza. Możemy zagwarantować szybkie terminy, bez konieczności oczekiwania w kolejce. Zapraszamy do nas wszystkich pacjentów z Poznania i okolic, a także z dalszych zakątków Polski. Oferujemy w pełni profesjonalną obsługę oraz indywidualne podejście do każdego.

Tomografia zatok - wskazania

Istnieje wiele różnych wskazań do wykonania u pacjenta tomografii zatok. W MEDflow w Poznaniu wykonujemy ją między innymi w przypadku:

  • planowanych zabiegów i operacji u pacjenta,
  • ostrych i przewlekłych zapaleń zatok,
  • zmian nowotworowych w obrębie zatok i jamy nosowej,
  • torbieli i ropni,
  • skrzywienia przegrody nosowej,
  • doznanych urazów twarzoczaszki,
  • konieczności oceny drożności przewodów nosowych,
  • potrzeby oceny wad wrodzonych zatok i jamy nosowej.

Wszystkich pacjentów, których interesuje tomografia komputerowa zatok w Poznaniu, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących tego badania zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją.

Tomografia komputerowa zatok - jak wygląda i jak się do niej przygotować?

Tomografia zatok to bezbolesne i bezinwazyjne badanie, które zajmuje maksymalnie kilkanaście minut. Podczas jego trwania pacjent proszony jest o przyjęcie pozycji leżącej oraz pozostanie w bezruchu podczas pobytu w tomografie. Dzięki temu uzyskane obrazy będą ostre i wyraźne. W razie potrzeby osoba przeprowadzająca badanie może wydawać pacjentowi polecenia, które należy wykonać. Po skończonym badaniu można od razu powrócić do wykonywania normalnych, codziennych czynności.

TK zatok zazwyczaj nie wymaga specjalnego przygotowania. Warto jednak przed badaniem upewnić się, czy nie występuje konieczność przyjścia na czczo lub odstawienia niektórych leków. Nasz personel z przyjemnością udzieli wszelkich niezbędnych informacji związanych z tomografią zatok w naszym gabinecie w Poznaniu. Przed tomografią należy usunąć z ciała wszelkie metale – spinki, okulary, biżuterię oraz inne, mogą one bowiem zaburzyć jakość, a przez to obniżyć wiarygodność badania. W ramach przygotowania warto także pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wszelkie wcześniejsze wyniki badań zatok.

Tomografia zatok - cena w Poznaniu

To, ile przyjdzie zapłacić za TK zatok, zależy od bardzo wielu czynników. W Poznaniu jest to koszt około kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię tomografia tego obszaru ciała, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Wszystkie informacje na temat aktualnego cennika obowiązującego w MEDflow znajdziesz w stosownej zakładce na górze strony.

Zapraszamy do naszego Centrum

Bez względu na to, czy interesuje Cię tomografia zatok, czy inne badania obrazowe, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. MEDflow to zespół specjalistów, którym możesz w pełni zaufać. Do każdego pacjenta podchodzimy empatycznie i indywidualnie. Zachęcamy do odwiedzin naszego Centrum zlokalizowanego na poznańskich Ogrodach.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc