Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa kości udowej lub podudzia Poznań

TK kości udowej lub podudzia

Szukasz placówki w Poznaniu, w której tomografia uda lub podudzia nie będzie wiązała się z koniecznością długiego oczekiwania w kolejce? W takim razie doskonale trafiłeś. Zapraszamy do wizyty w centrum MEDflow. U nas TK kości udowej lub podudzia wykonasz tylko ze skierowaniem od lekarza, niemalże od ręki. Wystarczy skontaktować się z naszą recepcją i umówić na dogodny dla Ciebie termin. Zapraszamy zarówno pacjentów z Poznania i okolic, jak i z odleglejszych zakątków Polski. U nas każdy może liczyć na indywidualne, pełne empatii podejście. Zadowolenie osób, które nam zaufały jest dla nas najważniejsze!

Czy tomografia komputerowa uda lub podudzia wymaga przygotowania?

Wiele osób, które czeka tomografia komputerowa kości udowej lub podudzia zastanawia się nad tym, jak przygotować się do tego badania. W większości przypadków nie potrzeba specjalnych przygotowań. Samo badanie trwa kilkadziesiąt minut, jest całkowicie bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Po jego zakończeniu można natomiast wrócić do swoich codziennych obowiązków. Zachęcamy do tego, aby w dniu badania przyjść do gabinetu w wygodnym, luźnym ubraniu. Przypominamy także o zabraniu wszelkich wcześniejszych wyników badań, o ile pacjent takie posiada.

Jak wygląda tomografia komputerowa uda i podudzia? Podczas trwania badania pacjent powinien pozostawać w pozycji nieruchomej. W razie potrzeby należy wykonywać polecenia osoby wykonującej TK.

Wskazania do TK kości udowej i podudzia

Tomografia kości udowej i podudzia jest doskonałą metodą obrazowania rzeczonych struktur, bez konieczności naruszania ciągłości powłok ciała pacjenta. Uzyskane podczas badania obrazy mają niepodważalne walory diagnostyczne. W jakich przypadkach należy wykonać tomografię uda lub podudzia? Badanie to sprawdzi się między innymi w przypadku:

  • konieczności oceny struktury kostnej w przypadku różnych chorób np. choroba Pageta, choroba zwyrodnieniowa, choroby nowotworowe,
  • planowania zabiegów i operacji,
  • oceny efektów przeprowadzonych zabiegów i operacji,
  • różnego rodzaju zmian pourazowych,
  • niejednoznacznych obrazów uzyskanych podczas RTG,
  • przewlekłych oraz nietypowych stanów zapalnych.

Tomografia kości udowej i podudzia - cena

Cena za TK kości udowej lub podudzia może być różna w zależności od miasta, a nawet placówek, w których wykonywane jest to badanie. Pacjent powinien się przygotować na to, że będzie to koszt około kilkuset złotych. Jeśli jesteś zainteresowany ceną za tomografię uda i podudzia w MEDflow w Poznaniu, koniecznie sprawdź zakładkę cennik na naszej stronie. Znajdziesz tam najbardziej aktualne informacje. Możesz także skontaktować się z naszą recepcją – chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie Twoje pytania.

TK uda lub podudzia w Poznaniu? Przyjdź do nas!

Wszystkich pacjentów zainteresowanych tomografią komputerową uda i podudzia zapraszamy do odwiedzenia gabinetu MEDflow. Mamy wieloletnie doświadczenie, któremu możesz w pełni zaufać. U nas każdy pacjent może liczyć na wyjątkowe traktowanie.

Dzięki dogodnej lokalizacji, w pobliżu pętli Ogrody, bardzo łatwo dotrzeć do nas zarówno własnym autem, jak i transportem publicznym. Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia terminu wizyty!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc