Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa stawów biodrowych
Poznań

TK stawów biodrowych

Tomografia komputerowa stawów biodrowych, bardzo często określana przez pacjentów mianem “tomografia biodra” należy do badań obrazowych, jakie wykonujemy w poznańskim Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Jeśli zależy Ci na tym, aby wykonać to badanie bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce oraz w przyjaznej atmosferze, zapraszamy do nas! Mamy liczne grono zadowolonych pacjentów, do których grona możesz dołączyć. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z recepcją w celu umówienia dogodnego dla Ciebie terminu wizyty ta tomografię komputerową biodra.

Jak wygląda tomografia komputerowa biodra?

Wielu pacjentów, którzy trafiają do naszego gabinetu w Poznaniu, zadaje sobie pytanie jak wygląda TK stawów biodrowych. Jest to bardzo proste, bezinwazyjne i bezbolesne badanie. Jednocześnie, dzięki dużej dokładności, ma ono nieocenioną wartość diagnostyczną. Tomografia komputerowa biodra zajmuje zwykle kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Podczas trwania badania pacjent powinien pozostawać nieruchomy oraz wypełniać ewentualne polecenia osoby przeprowadzającej TK. Na badanie warto przyjść w luźnym, wygodnym ubraniu, wolnym od metalowych elementów. 

Jeśli pacjent posiada jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań obrazowych warto, aby zabrał je ze sobą. Dzięki temu możliwe będzie porównanie starszych wyników z aktualnie uzyskanym obrazem.

TK stawów biodrowych - wskazania

Jak już wspomniano, obrazy uzyskane podczas tomografii komputerowej stawów biodrowych, mają ogromne walory diagnostyczne. Badanie to warto wykonać zwłaszcza w przypadku:

  • podejrzenia choroby zwyrodnieniowej,
  • urazów oraz zmian pourazowych w obrębie bioder,
  • występowania u pacjenta łagodnych lub złośliwych nowotworów kości,
  • przewlekłych stanów zapalnych,
  • dolegliwości bólowe ze strony stawów biodrowych o niewyjaśnionej przyczynie,
  • kwalifikacji do zabiegów i operacji,
  • oceny efektów przeprowadzonych zabiegów i operacji.

W Centrum MEDflow w Poznaniu wykonujemy tomografię komputerową stawów biodrowych w powyższych oraz innych przypadkach. U nas badanie wykonasz niemalże od ręki.

Tomografia biodra - cena

“Tomografia komputerowa biodra cena” to fraza często wpisywana przez pacjentów w wyszukiwarkę Google. Koszt takiego badania uzależniony jest od bardzo wielu czynników między innymi od konkretnej placówki, a nawet miasta, w którym ma być przeprowadzone badanie. Jeśli interesuje Cię koszt tomografii biodra w Poznaniu w MEDflow, koniecznie sprawdź zakładkę cennik na naszej stronie. Znajdziesz tam wszystkie najbardziej aktualne informacje dotyczące cen badań w naszym Centrum.

Tomografia biodra w Poznaniu? Wybierz MEDflow!

Zapraszamy do odwiedzin w naszym Centrum nie tylko pacjentów z Poznania i okolic. Jesteśmy otwarci na ludzi z całej Polski. U nas każdy może liczyć na indywidualne i pełne empatii traktowanie. Nasz gabinet zlokalizowany jest w dogodnej lokalizacji, w pobliżu pętli Ogrody. Łatwo dotrzeć do nas zarówno komunikacją miejską, jak i własnym transportem. Zachęcamy do kontaktu oraz umawiania terminów wizyt na tomografię stawów biodrowych oraz na pozostałe badania obrazowe z naszej oferty.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc