Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny uda Poznań

Rezonans magnetyczny uda

Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic zapraszamy na rezonans magnetyczny uda w naszym Centrum. To jedno z badań obrazowych, jakiego absolutnie nie mogło zabraknąć w naszej ofercie. Jeśli chcesz wykonać je bez skierowania i konieczności oczekiwania w długiej kolejce, przyjdź do nas. MEDflow to ogromne doświadczenie oraz profesjonalne podejście do potrzeb każdego z pacjentów. Zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu wizyty. U nas rezonans uda (MRI uda) wykonasz szybko i w przyjaznej atmosferze.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny uda - co pokazuje i jak wygląda?

MRI uda jest badaniem, które wykorzystuje się do oceny struktur kostnych, kanału szpikowego oraz tkanek miękkich. Pokazuje ono wszelkie nieprawidłowości w obrębie tych struktur bez konieczności naruszania powłok ciała pacjenta. Ogromną zaletą rezonansu uda, obok bezpieczeństwa tego badania, jest jego niepodważalna wartość diagnostyczna.

MRI wykorzystuje pole magnetyczne i fale radiowe. Jak już wspomniano, jest to badanie w pełni bezpieczne dla pacjenta i nie wymaga ono skierowania od lekarza. Trwa do kilkudziesięciu minut, podczas których pacjent powinien pozostać nieruchomo i stosować się do wszystkich poleceń osoby wykonującej badanie. Najczęściej nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać (wyjątek stanowi rezonans z kontrastem). Wszelkie szczegółowe informacje na temat tego, jak wygląda rezonans magnetyczny w MEDflow znajdziesz u nas na stronie.

Umów się na badanie

Zadzwoń i umów się na badanie uda rezonansem magnetycznym:

Rezonans magnetyczny uda - wskazania

Rezonans uda to badanie, które wykonuje się w bardzo wielu wypadkach. Wskazania są dość szerokie i obejmują zarówno dolegliwości ze strony układu kostnego, jak i ze strony tkanek miękkich. MRI uda wykonywane jest między innymi w przypadkach:

 • urazów,
 • chorób nowotworowych,
 • stanów zapalnych mięśni oraz tkanek miękkich,
 • schorzeń kości,
 • planowanych zabiegów i operacji,
 • konieczności oceny skuteczności zastosowanego leczenia.

Ze względu na duże bezpieczeństwo tego badania można je powtarzać w zależności od potrzeb, bez ryzyka dla zdrowia pacjenta.

Rezonans magnetyczny uda - cena w Poznaniu

Jeśli chodzi o cenę MRI uda w Poznaniu, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy od tego, w jakiej placówce zdecydujesz się wykonać to badanie. Zwykle pacjent musi się przygotować na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię cena za rezonans magnetyczny uda w naszym gabinecie, koniecznie zapoznaj się z informacjami zebranymi w zakładce cennik. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować – chętnie pomożemy.

Zapraszamy na rezonans uda do MEDflow

Jeśli chcesz wykonać MRI uda bez skierowania i konieczności oczekiwania w długiej kolejce, umów się na wizytę w Centrum DIagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Mamy duże doświadczenie, a do każdego z naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie. Zależy nam na komforcie osób, które nam zaufały, dlatego dokładamy starań, aby sprostać wszelkim oczekiwaniom. Jesteśmy partnerem, któremu możesz w pełni zaufać. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją oraz do umawiania wizyt!

Umów się na badanie

Zadzwoń i umów się na badanie uda rezonansem magnetycznym:

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc