Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny ramienia Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny ramienia

Interesuje Cię rezonans magnetyczny ramienia w Poznaniu? Chciałbyś wykonać to badanie bez skierowania i konieczności oczekiwania w długiej kolejce? Zależy Ci na tym, aby szybko mieć wynik? W takim razie serdecznie zapraszamy do MEDflow, naszego Centrum Diagnostyki Obrazowej. Obsługujemy nie tylko pacjentów z Poznania i okolic, ale także z całej Polski. U nas każdy może liczyć na profesjonalne i pełne empatii podejście. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu umówienia wizyty, jesteśmy w stanie zagwarantować bardzo krótkie terminy!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny ramienia - cena

Dla wielu osób, które muszą wykonać MRI ramienia, istotną informacją jest to, ile kosztuje takie badanie. Odpowiedź brzmi: to zależy. Różne placówki, nawet ulokowane w tym samym mieście, mogą oferować swoim pacjentom różne stawki. Zwykle jest to koszt około kilkuset złotych. Konkretna, oferowana za rezonans magnetyczny ramienia cena, może być uzależniona od różnych czynników. Osoby zainteresowane wykonaniem tego badania w naszym poznańskim Centrum zachęcamy do sprawdzenia zakładki cennik. Na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie najaktualniejsze informacje. W przypadku pytań możesz także skontaktować się z naszą recepcją, która udzieli Ci szczegółowych odpowiedzi.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Jak wygląda MRI ramienia?

Rezonans magnetyczny ramienia jest całkowicie bezpiecznym, bezinwazyjnym i bezbolesnym badaniem. Pozwala ono na dokładne obrazowanie zarówno tkanek miękkich, jak i struktur kostnych organizmu. Do MR nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jeśli masz inne, wcześniejsze wyniki badań tego obszaru ciała, warto abyś zabrał je ze sobą. Badanie trwa około kilkudziesięciu minut, a w jego trakcie należy pozostawać w bezruchu oraz wykonywać wszelkie polecenia osoby przeprowadzającej MRI. Po zakończeniu badania możesz powrócić do normalnego wykonywania codziennych czynności.

Jakie są wskazania do rezonansu magnetycznego ramienia?

Wykonanie MRI ramienia jest zalecane między innymi w następujących przypadkach:

 • przy stanach zapalnych mięśni oraz tkanek miękkich,
 • przy nowotworach łagodnych i złośliwych,
 • kwalifikacja do operacji oraz zabiegów,
 • ocena skuteczności przeprowadzonych operacji i zabiegów,
 • ocena zmian pourazowych.

Pamiętaj, że w MEDflow w Poznaniu rezonans magnetyczny ramienia wykonasz bez skierowania od lekarza. Możesz zgłosić się do nas w przypadku niepokojących dolegliwości ze strony ramienia.

Zapraszamy na MRI ramienia w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów zainteresowanych badaniem MR ramienia do naszego Centrum. Obsługujemy nie tylko osoby z Poznania i okolic, ale także z dalszych zakątków Polski. Do każdego podchodzimy indywidualnie, oferując mu profesjonalną i pełną empatii opiekę medyczną. Jesteśmy specjalistami z dziedziny diagnostyki obrazowej, którym możesz w pełni zaufać.

Centrum Diagnostyki MEDflow zlokalizowane jest na poznańskich Ogrodach, zaledwie kilka minut spacerem od pętli. Łatwo dotrzeć do nas zarówno własnym samochodem, jak i środkami komunikacji miejskiej. Zapraszamy!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc