Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych Poznań

Rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych

Rezonans stawów krzyżowo-biodrowych (MRI stawów krzyżowo-biodrowych) to badanie, na jakie mogą się zapisać pacjenci z Poznania i okolic w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Mamy ogromne doświadczenie, ponieważ każdego dnia wykonujemy to, a także inne badania obrazowe. Jeśli zależy Ci na czasie oraz na pełnej empatii i indywidualnego podejścia do Twoich problemów opiece, zgłoś się do nas. Wystarczy skontaktować się z recepcją i umówić dogodny dla Ciebie termin. Nasi pacjenci nie czekają w długich kolejkach! Zapraszamy na wszystkie badania obrazowe, nie tylko na rezonans magnetyczny stawów krzyżowo-biodrowych.

Badanie rezonansem magnetycznym

Jak wygląda rezonans stawów krzyżowo-biodrowych?

Niemalże wszystkie codzienne czynności oddziałują na stawy krzyżowo-biodrowe, obciążając je. Dlatego wiele osób prędzej czy później może spotkać się z dolegliwościami bólowymi z ich strony. Ból może być także wynikiem różnego rodzaju schorzeń. Bez względu na to, co go wywołuje, warto poddać się badaniom, które ustalą jego przyczynę i pozwolą powrócić do sprawności bez bólu. Niezastąpionym badaniem, które wspomaga diagnostykę, jest rezonans stawów krzyżowo-biodrowych. Pozwala on na dokładne zobrazowanie tego, co dzieje się we wnętrzu ciała pacjenta, a przez to umożliwia zaplanowanie stosownego leczenia. Badanie jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga skierowania od specjalisty.

Rezonans stawów krzyżowo-biodrowych zajmuje około kilkudziesięciu minut. Jest bezbolesny i bezinwazyjny, nie trzeba się do niego także specjalnie przygotowywać. W trakcie badania pacjent w pozycji leżącej wjeżdża do tunelu rezonansu magnetycznego. Do jego zakończenia powinien pozostać w bezruchu – dzięki temu możliwe będzie uzyskanie wysokiej jakości, czytelnych obrazów badanych struktur.

Rezonans stawów krzyżowo-biodrowych cena w Poznaniu

To, ile zapłacisz za badanie MRI w Poznaniu, zależy od tego, jaką placówkę wybierzesz. Ceny różnią się pomiędzy poszczególnymi gabinetami w mieście. Zazwyczaj pacjenci powinni być przygotowani na wydatek około kilkuset złotych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cen badań, jakie wykonujemy w MEDflow, zachęcamy do odwiedzenia zakładki cennik. Znajdziesz tam wszystkie najaktualniejsze informacje, w tym także te dotyczące ceny za rezonans stawów krzyżowo-biodrowych. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy także do kontaktu przez telefon lub pocztę e-mail.

Wskazania do badania

“Staw krzyżowo-biodrowy rezonans – wskazania” to hasło, które często jest wpisywane przez pacjentów w internetową wyszukiwarkę. Najczęściej badanie to jest wykonywane w przypadkach, gdy:

 • pacjent doznał urazu,
 • pacjent skarży się na dolegliwości bólowe w okolicy krzyżowo-lędźwiowej oraz ogonowej,
 • występują zmiany zapalne,
 • stwierdzono u pacjenta reumatoidalne zapalenie stawów lub przewlekłe zmiany zwyrodnieniowe.

Jeśli zauważasz u siebie te objawy i chcesz wykonać rezonans stawów krzyżowo-biodrowych w Poznaniu, zapraszamy do umówienia wizyty w MEDflow.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Zapraszamy na badania!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Wszystkich pacjentów zainteresowanych rezonansem stawów krzyżowo-biodrowych w Poznaniu, zapraszamy do naszego Centrum. Dzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu Pętli Ogrody, łatwo dotrzeć do nas z każdego zakątka miasta. U nas nie musisz czekać w długiej kolejce ani mieć skierowania od specjalisty. Wystarczy umówić się na dogodny termin i przyjść na badanie. Zapraszamy!

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc