Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny przedramienia Poznań

Rezonans magnetyczny przedramienia

Rezonans magnetyczny przedramienia (MR przedramienia) to jedno z wielu badań obrazowych, jakie wykonujemy w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Nasi pacjenci mogą liczyć na krótki czas oczekiwania oraz przyjazną, pełną empatii atmosferę. Jeśli zastanawiasz się nad tym, gdzie wykonać to badanie, zapraszamy do nas. Skontaktuj się z recepcją, aby umówić termin swojej wizyty już dzisiaj.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans przedramienia - wskazania

Rezonans magnetyczny przedramienia jest badaniem, które warto wykonać w wielu różnych sytuacjach. Pozwala on na obrazowanie patologii w obrębie układu kostnego, a także tkanek miękkich. Przydaje się zarówno w diagnostyce, jak i podczas planowania zabiegów lub operacji. Dzięki niemu można także poddać ocenie skuteczność wprowadzonego leczenia. Niektóre ze wskazań do wykonania MRI przedramienia to:

 • stany zapalne mięśni i tkanek miękkich,
 • choroby nowotworowe,
 • martwica kości,
 • procesy reumatoidalne
 • urazy w obrębie przedramienia.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Jak wygląda rezonans magnetyczny przedramienia?

MRI przedramienia to badanie bezbolesne, bezinwazyjne i bezpieczne dla pacjenta. Ma ogromne wartości diagnostyczne, ponieważ pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazów struktur ciała, a także tworzenie ich trójwymiarowych modeli. Wszystko to bez konieczności naruszania powłok ciała pacjenta. Dużą zaletą tego badania jest to, że można je powtarzać tak często, jak tylko zachodzi taka konieczność (np. w celu oceny skuteczności wdrożonego leczenia, efektów zabiegów i operacji itd.).

MR trwa około kilkudziesięciu minut i najczęściej nie wymaga od pacjenta szczególnego przygotowania. Warto jednak pamiętać o tym, żeby na badanie ubrać się wygodnie i zdjąć wszelkie metalowe przedmioty np. biżuterię. Podczas trwania MRI przedramienia należy pozostać nieruchomo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rezonansu magnetycznego, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie.

Ile kosztuje rezonans przedramienia?

To, ile kosztuje MRI przedramienia jest kwestią uzależnioną od wielu różnych czynników. Znaczenie ma między innymi wybór miasta czy placówki, w jakiej będzie miało miejsce to badanie. Pacjent powinien przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię cena rezonansu magnetycznego przedramienia w Centrum MEDflow w Poznaniu, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. W przypadku dodatkowych pytań możesz także do nas zadzwonić lub wysłać nam maila, a z chęcią pomożemy.

Gdzie zrobić rezonans magnetyczny w Poznaniu? W MEDflow!

Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic (a także z dalszych stron Polski), zainteresowanych rezonansem magnetycznym (nie tylko przedramienia) zapraszamy do naszego Centrum Diagnostyki Obrazowej. U nas nie będziesz czekać w długiej kolejce, możesz także liczyć na pełen profesjonalizm i przyjazną atmosferę. Zaufaj naszemu doświadczeniu i umów wizytę!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc