Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny podudzia Poznań

Rezonans magnetyczny podudzia

Rezonans magnetyczny podudzia (MRI podudzia) to jedno z badań, jakie pacjenci mogą wykonać w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Mamy ogromne doświadczenie, któremu możesz w pełni zaufać, a ponadto w pracy kierujemy się empatią oraz najwyższym standardem obsługi pacjentów. Dla nas ważny jest Twój komfort! Dlatego, jeśli planujesz wykonać rezonans kości podudzia, skontaktuj się z nami. Nasi pacjenci nie czekają w długich kolejkach – wystarczy umówić się na dogodny termin i przyjść na badanie.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny podudzia - co to za badanie?

Rezonans magnetyczny to bardzo dokładne i bezpieczne badanie, które pozwala na ocenę zarówno struktur kostnych, jak i tkanek miękkich. Przydaje się ono zarówno w diagnostyce, jak i w leczeniu (planowane zabiegi i operacje oraz ocena ich efektów).

Podczas MRI podudzia wykorzystuje się pole magnetyczne i fale radiowe, dlatego badanie to jest w pełni bezpieczne dla organizmu i w razie potrzeby może być często powtarzane. Nie wymaga ono skierowania, a w większości przypadków także szczególnego przygotowania ze strony pacjenta. Wyjątkiem jest sytuacja, w której MRI wykonywane jest z kontrastem.

Wszystkie niezbędne informacje na temat tego badania oraz przygotowania do niego znajdziesz na naszej stronie internetowej. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy także do kontaktu z nami. Z przyjemnością odpowiemy oraz wyjaśnimy nurtujące Cię kwestie.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Wskazania do MRI podudzia

Ze względu na dużą wartość diagnostyczną rezonansu magnetycznego podudzia, wskazania do wykonania tego badania są dość szerokie. Obejmują one zarówno problemy ze strony układu kostnego, jak i ze strony tkanek miękkich. MRI podudzia wykonuje się między innymi u pacjentów:

 • borykających się ze stanami zapalnymi mięśni i tkanek miękkich,
 • cierpiących z powodu łagodnych lub złośliwych nowotworów,
 • z chorobami kości,
 • po różnego rodzaju urazach,
 • zakwalifikowanych do zabiegów i operacji,
 • po zabiegach i operacjach – w celu oceny ich efektów.

To tylko część przypadków, w których warto wykonać rezonans magnetyczny podudzia. Jeśli interesuje Cię to badanie w Poznaniu, zapraszamy do naszego gabinetu przy ulicy Nowina na Ogrodach.

Ile kosztuje rezonans magnetyczny podudzia?

“Rezonans magnetyczny podudzia – cena” to hasło często wpisywane przez pacjentów w wyszukiwarce Google. Koszt takiego badania może być bardzo zróżnicowany, ponieważ jest on uzależniony od wielu czynników. Zazwyczaj należy przygotować się na wydatek około kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię aktualna cena za rezonans magnetyczny podudzia w naszym Centrum, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w zakładce cennik. Znajdziesz tam wyłącznie najaktualniejsze informacje.

Zapraszamy na MRI podudzia w Poznaniu

Wszystkich pacjentów, których interesuje badanie, jakim jest rezonans magnetyczny podudzia, zapraszamy do umówienia wizyty w naszym Centrum Diagnostyki Obrazowej. MEDflow to doświadczona i pełna empatii kadra lekarska, najwyższa jakość obsługi pacjenta oraz krótki czas oczekiwania na badanie. Jesteśmy partnerem, któremu możesz w pełni zaufać. Na MRI podudzia zapraszamy nie tylko mieszkańców Poznania i okolic, ale także całej Polski. Skontaktuj się z nami i umów swoją wizytę!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc