Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Badanie dopplerowskie tętnic szyjnych
Poznań

Rejestracja:

Badanie dopplerowskie tętnic szyjnych

Badanie dopplerowskie tętnic szyjnych pozwala na ocenę stanu i funkcjonowania oraz lokalizację ewentualnych nieprawidłowości, w niezwykle ważnych naczyniach krwionośnych. Tętnice szyjne pełnią w organizmie istotną funkcję, ponieważ dostarczają one tlen i substancje odżywcze wprost do mózgu. To jeden z powodów, dla których warto kontrolować ich prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli interesuje Cię gdzie w Poznaniu wykonać USG Doppler szyi, koniecznie sprawdź ofertę Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Gwarantujemy najwyższą jakość usług medycznych oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta.

USG Doppler szyi - wskazania

Badanie dopplerowskie tętnic szyjnych należy do grupy badań profilaktycznych. Jego regularne wykonywanie zalecane jest u osób po 60. roku życia, zwłaszcza tych, u których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia miażdżycy (pacjenci palący, z nadwagą lub otyłością, chorujący na cukrzycę, z chorobą wieńcową, cierpiący na nadciśnienie itd.).

Jako bezpośrednie wskazania do wykonania tego badania wymienia się natomiast:

  • nawracające zawroty lub bóle głowy,
  • zasłabnięcia, omdlenia,
  • problemy z równowagą, pamięcią, wzrokiem lub słuchem,
  • zaburzenia czuciowe (drętwienia, niedoczulice i przeczulice),
  • przebyty udar mózgu,
  • urazy w obrębie szyi.

USG Doppler szyi można wykonać także planując zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej. Obrazy uzyskane podczas badania nie tylko pozwolą lepiej przygotować się lekarzowi do operacji, ale także mogą ograniczyć ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań.

Jak przygotować się do badania?

Jeśli chodzi o badanie USG Doppler tętnic szyjnych, to nie trzeba się do niego szczególnie przygotowywać. Warto pamiętać, że lekarz będzie musiał mieć dobry dostęp do szyi oraz przestrzeni nad obojczykami, dlatego lepiej jest nie zakładać biżuterii w dniu badania, związać długie włosy oraz założyć koszulkę lub podkoszulek z większym dekoltem. Jeśli masz wcześniejsze wyniki badań, weź je ze sobą – będą one przydatne podczas oceny zmian w organizmie.

Samo USG jest bezbolesne, bezinwazyjne i bezpieczne. Nie zajmuje wiele czasu, a po wyjściu z gabinetu można powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Badanie Dopplera tętnic szyjnych - cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki jest koszt USG Doppler szyi. Cena uzależniona jest od bardzo wielu czynników, dlatego nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Znaczenie ma nie tylko miasto, ale także placówka, w jakiej będzie wykonywane to badanie. Koszt prywatnej wizyty zwykle waha się w granicach kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię cena za badanie Dopplera tętnic szyjnych w Poznaniu w Centrum MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zebranymi w cenniku. Jeśli masz dodatkowe pytania, zawsze możesz się skontaktować także z naszą recepcją.

Wykonujemy różne badania obrazowe

Każdego dnia wykonujemy wiele różnych badań obrazowych, badanie dopplerowskie tętnic szyjnych, to tylko jedno z nich. Pacjenci cenią nas za przyjazną i pełną empatii atmosferę, indywidualne podejście, a także za krótki czas oczekiwania na wizyty. Dlatego, jeśli musisz wykonać badania obrazowe, wybierz palcówkę godną zaufania, jaką jest MEDflow.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc