Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stopy Poznań

Rezonans magnetyczny stopy

Stopy należą do jednych z najbardziej obciążonych, a przez to także narażonych na przeciążenia struktur ludzkiego organizmu. Ich dolegliwości niekorzystnie wpływają na jakość życia. W postawieniu diagnozy dotyczącej schorzeń tego obszaru pomocny może być rezonans magnetyczny stopy. W naszym Centrum Diagnostyki Obrazowej w Poznaniu wykonujemy to badanie rutynowo. Możesz zaufać naszej wiedzy i doświadczeniu w stu procentach. Gdy potrzebna Ci profesjonalna pomoc medyczna i chcesz wykonać rezonans stopy lub dowolne inne badanie obrazowe, zgłoś się do nas.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans stopy - wskazania

Rezonans magnetyczny stopy jest bardzo skutecznym sposobem dokładnego obrazowania tego obszaru ciała. Badanie to pozwala na wykrycie nawet najdrobniejszych nieprawidłowości. Jego wykonanie jest zalecane w między innymi w przypadku:

 • skręceń i zwichnięć stóp,
 • haluksów,
 • złamań w obrębie kości stopy,
 • stanów zapalnych,
 • występowania chorób reumatycznych i reumatoidalnego zapalenia stawów,
 • zmian nowotworowych,
 • zmian zwyrodnieniowych,
 • niewyjaśnionych dolegliwości bólowych, uczucia drętwienia lub pieczenia tych okolic.

Umów się na badanie

Zadzwoń i umów się na badanie stopy rezonansem magnetycznym:

Rezonans magnetyczny stopy - cena

Wiele osób zainteresowanych tego typu usługą wpisuje w wyszukiwarkę hasła, takie jak “rezonans stopy cena” lub podobne. Badanie to może być sporym wydatkiem, zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast. Osoby z Poznania, chcące wykonać rezonans magnetyczny stopy, zapraszamy do umówienia wizyty w naszym Centrum. Dbamy o to, aby zawsze wychodzić naprzeciw wszelkim oczekiwaniom naszych klientów, w tym także tych dotyczących cen naszych badań. Zapraszamy do sprawdzenia zakładki cennik, gdzie znajdziesz najaktualniejsze informacje na temat tego, jakie są koszty wykonania poszczególnych badań w MEDflow.

Jak wygląda badanie?

Rezonans magnetyczny stopy to całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne badanie, o wielkich możliwościach. Zazwyczaj zajmuje ono od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, podczas których pacjent powinien zostać nieruchomy. Rezonans stopy nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Przed samym badaniem lekarz przekaże Ci dokładne instrukcje, co do tego, jak postępować w jego trakcie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością pomożemy.

Zapraszamy do Centrum MEDflow w Poznaniu

Jeśli chcesz wykonać rezonans stopy w Poznaniu bez skierowania i konieczności czekania w kolejce, zgłoś się do nas. W naszym Centrum czeka na Ciebie empatyczny zespół, gotowy nie tylko wykonać badania, ale także odpowiedzieć na wszelkie nurtujące Cię pytania. Zależy nam na komforcie każdego pacjenta, dlatego u nas możesz liczyć na indywidualne traktowanie. Zachęcamy do kontaktu z recepcją oraz umawiania terminów badań.

Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow znajduje się na poznańskich Ogrodach, na ulicy Nowina. To zaledwie kilka minut spaceru od pętli tramwajowej.

Umów się na badanie

Zadzwoń i umów się na badanie stopy rezonansem magnetycznym:

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc