Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG prostaty przezodbytnicze (transrektalne)
Poznań

USG prostaty (transrektalne)

Badanie USG prostaty (TRUS) wykonuje się najczęściej u mężczyzn, u których lekarz podejrzewa raka gruczołu krokowego lub chorobę zapalną prostaty. Jest ono bezinwazyjne i niezwykle proste w przeprowadzeniu, a pozwala uzyskać wiele cennych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. W naszych gabinetach, zlokalizowanych na Ogrodach w Poznaniu wykonujemy USG transrektalne z troską o najwyższy komfort zgłaszających się do nas pacjentów. Wszystkie osoby, którym lekarz zalecił wykonanie tego typu badania, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy przyjazną, pełną empatii atmosferę, a także bardzo atrakcyjny cennik.

USG prostaty - cena

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie: ile kosztuje prywatne wykonanie USG gruczołu krokowego. Badanie to, zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Poznań, może być stosunkowo drogie. W trosce o zadowolenie naszych pacjentów w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow wprowadziliśmy bardzo atrakcyjny cennik. Zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi u nas cenami badań oraz do umawiania wizyt.

USG transrektalne prostaty - na czym polega badanie?

USG gruczołu krokowego wykonywane transrektalnie nie należy do najprzyjemniejszych badań, co nie zmienia faktu, że odgrywa ono ogromną rolę w diagnostyce. Wielu pacjentów niepotrzebnie się go obawia, gdy słyszy, że badanie wykonywane jest przez odbyt. Warto jednak pamiętać o tym, że samo badanie nie jest inwazyjne, ani bolesne i zajmuje wyłącznie kilka minut. Cała procedura jest w pełni bezpieczna dla pacjenta, a doświadczony lekarz będzie w stanie ograniczyć dyskomfort do absolutnego minimum.  Dzięki wykorzystaniu ultrasonografu oraz zjawiska przenikania fal ultradźwiękowych przez komórki ludzkiego organizmu możliwe jest obrazowanie jego wewnętrznych struktur, bez konieczności naruszania powłok ciała. Podczas badania TRUS lekarz wprowadza sondę USG do jelita przez odbyt i w czasie rzeczywistym obserwuje badany obszar – w tym wypadku prostatę. 

USG prostaty przygotowanie

Fraza “badanie USG prostaty jak się przygotować” należy do często wyszukiwanych przez osoby, które zdecydowały się na wykonanie badania TRUS. Wbrew pozorom nie jest to zadanie trudne ani czasochłonne. Przygotowanie do USG prostaty można podzielić na dwa etapy. Pierwszy z nich ma miejsce dzień przed, natomiast drugi w dniu badania.

  • Dzień przed: pacjent wykonuje lewatywę preparatem ENEMA (zgodnie z zaleceniami producenta), najlepiej wieczorem.
  • W dniu badania: pacjent powinien się wypróżnić, najlepiej od rana, przed udaniem się na badanie.

Pamiętaj, że udając się na USG prostaty w naszych gabinetach w Poznaniu nie potrzebujesz skierowania od lekarza.

Umów się na badanie USG

USG gruczołu krokowego w MEDflow

Wszystkich pacjentów, chcących wykonać USG prostaty transrektalne zapraszamy do naszych kameralnych gabinetów usytuowanych na poznańskich Ogrodach. Współpracujemy z wysokiej klasy, wykwalifikowanymi lekarzami, którzy nie tylko przeprowadzą USG, ale także zawsze chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i rozwieją wątpliwości. Dbamy o dobrą atmosferę i komfort naszych pacjentów. Zaufaj fachowcom i zatroszcz się o swoje zdrowie razem z nami.

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

USG prostaty transrektalne

Przed USG prostaty transrektalne – dzień przed badaniem pacjent musi wykonać lewatywę ENEMA oraz opróżnić odbytnicę najlepiej rano przed badaniem.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc