Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa jamy brzusznej (bez kontrastu)
Poznań

Tomografia jamy brzusznej (bez kontrastu)

Chcesz wykonać w Poznaniu badanie, jakim jest tomografia komputerowa jamy brzusznej? Lekarz dał Ci skierowanie, a Tobie zależy na tym, aby przebadać się bez oczekiwania w długiej kolejce oraz w przyjaznej atmosferze? W takim razie umów wizytę w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Mamy wieloletnie doświadczenie oraz ogromną wiedzę, którą każdego dnia wykorzystujemy do tego, aby pomagać pacjentom. Zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją w celu rezerwacji terminu wizyty. Tomografia jamy brzusznej to tylko część naszej oferty – wykonujemy także wiele innych badań obrazowych.

Tomografia komputerowa jamy brzusznej - co pokazuje, jakie są wskazania?

Tak zwana tomografia komputerowa brzucha to badanie, które służy obrazowaniu wnętrza ciała pacjenta bez konieczności naruszania jego powłok. TK brzucha bez kontrastu zleca się najczęściej w celu oceny kamieni w kamicy nerkowej lub w przypadku, gdy pacjent jest uczulony na kontrast i nie można u niego wykonać rezonansu magnetycznego.

Tomografia komputerowa jamy brzusznej - cena

Hasło “tomografia jamy brzusznej cena” jest stosunkowo często często wpisywane w wyszukiwarkę Google przez osoby, które dostały skierowane na to badanie. Jego koszt wynosi około kilkuset złotych, cena jednak może być różna, w zależności od tego, gdzie zdecydujesz się wykonać TK. Jeśli interesuje Cię cennik w poznańskim Centrum MEDflow, zachęcamy do sprawdzenia stosownej zakładki na naszej stronie internetowej. Znajdziesz tam wszystkie najważniejsze i najaktualniejsze informacje. W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją.

Przygotowanie do tomografii jamy brzusznej

Jak wygląda przygotowanie do TK jamy brzusznej? Jeśli badanie to wykonywane jest bez kontrastu, pacjent nie musi się do niego specjalnie przygotowywać. Do gabinetu warto stawić się wcześniej, ze skierowaniem. Dodatkowo należy pamiętać o tym, aby ubrać się wygodnie, w odzież, która nie ma metalowych elementów w badanym obszarze (np. guzików). Oczywiście należy mieć ze sobą skierowanie.

TK jamy brzusznej w Poznaniu? Przyjdź do MEDflow!

Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic (jak i z odleglejszych zakątków Polski), chcących wykonać tomografię komputerową jamy brzusznej, zapraszamy do naszego Centrum. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi oraz profesjonalne, pełne empatii podejście. Jesteśmy partnerem, któremu możesz w pełni zaufać, jeśli chodzi o badania obrazowe. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu rezerwacji terminu wizyty.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc