Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa stawu skokowo-goleniowego Poznań

TK stawu skokowo-goleniowego

Tomografia stawu skokowego należy do licznego grona badań obrazowych, jakie oferujemy pacjentom w poznańskim Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Badanie to, w skrócie określane także jako TK stawu skokowego, jest niezwykle przydatne podczas diagnostyki różnego rodzaju schorzeń stawów, zmian zwyrodnieniowych, stanów po urazach, a także w przypadku stanów zapalnych stawów. U nas wykonasz to badanie bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i umówisz na dogodny dla siebie termin. Zapraszamy pacjentów z Poznania oraz innych miejscowości.

Tomografia stawu skokowo-goleniowego - jak wygląda?

Badanie jest bezbolesne i bezinwazyjne, a ponadto nie zajmuje wiele czasu. Jego ogromną zaletą jest duża dokładność, przekładająca się na niezaprzeczalne walory diagnostyczne. Podczas tomografii stawu skokowego pacjent pozostaje w pozycji leżącej, w bezruchu. Aparatura wykonuje zdjęcia badanego obszaru przy użyciu promieni rentgenowskich. W razie potrzeby należy wykonywać polecenia osoby prowadzącej badanie. 

Po zakończeniu badania można od razu powrócić do wykonywania codziennych obowiązków. W MEDflow zawsze dbamy o komfort pacjenta, dlatego chętnie odpowiemy na wszelkie Twoje pytania dotyczące tomografii komputerowej stawu skokowo-goleniowego. W przypadku wątpliwości, skontaktuj się z nami!

Wskazania do wykonania TK stawu skokowego

Kiedy warto zdecydować się na tomografię stawu skokowego? Lista wskazań do tego badania obejmuje między innymi:

  • zmiany o charakterze zapalnym, reumatoidalnym lub zwyrodnieniowym,
  • choroby nowotworowe,
  • wady wrodzone oraz rozwojowe,
  • stany po urazach – zwichnięciach, skręceniach, złamaniach,
  • jałową martwicę kości.

Pamiętaj, że w przypadku TK stawu skokowego niezbędne jest skierowanie od lekarza!

Tomografia stawu skokowego - cena

To, ile kosztuje tomografia stawu skokowo-goleniowego jest zależne od różnych czynników. Pacjenci powinni przygotować się na koszt około kilkuset złotych. Wszystko uzależnione jest od tego, gdzie będzie przeprowadzane badanie (dotyczy to zarówno placówki, jak i miasta). Wszystkie osoby, które chciałby wykonać TK stawu skokowego w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem dostępnym na stronie. W odpowiedniej zakładce znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. W przypadku dodatkowych pytań zawsze możesz się także z nami skontaktować, a z przyjemnością udzielimy Ci odpowiedzi.

Zapraszamy na TK stawu skokowego w Poznaniu

Zapraszamy pacjentów do umawiania wizyt w naszym Centrum. Czeka tu na Ciebie wyspecjalizowana i empatyczna kadra. Do każdego podchodzimy indywidualnie, dbając o jego maksymalny komfort. Gabinet MEDflow usytuowany jest w pobliżu pętli na Ogrodach, dlatego bardzo łatwo dotrzeć do nas z każdego zakątka miasta. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją oraz do umawiania terminów wizyt – u nas nie musisz czekać w długich kolejkach!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc