Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa kręgosłupa - odcinek piersiowy
Poznań

TK kręgosłupa - odcinek piersiowy

Jeżeli chcesz wykonać TK kręgosłupa w odcinku piersiowym, zapraszamy do umówienia wizyty w naszym poznańskim Centrum. U nas każdy pacjent jest mile widziany! Zapewniamy obsługę na najwyższym możliwym poziomie, a także krótki czas oczekiwania na termin badania!

Tomografia komputerowa kręgosłupa w odcinku piersiowym to jedno z wielu badań, jakie wykonujemy. Mamy nie tylko doświadczenie, ale także wiedzę. Do każdego z pacjentów podchodzimy indywidualnie, skupiając się na jego potrzebach. TK jest badaniem bezbolesnym i bezinwazyjnym. Wymaga skierowania od lekarza, ponieważ do obrazowania wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie. Zachęcamy do umawiania terminów wizyt w naszym Centrum – wykonujemy nie tylko TK kręgosłupa (odcinek piersiowy i pozostałe), ale także szereg innych badań obrazowych. Jaki jest koszt badań? Obowiązujący cennik za tomografię komputerową kręgosłupa w odcinku piersiowym, a także ceny innych badań, znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc