Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny głowy Poznań

Rezonans magnetyczny głowy

Rezonans magnetyczny głowy (MRI głowy) to jedno z wielu badań, jakie każdego dnia wykonujemy u pacjentów, którzy odwiedzają nasz gabinet w Poznaniu. To badanie obrazowe ma wiele zastosowań i wykonuje się je z różnych powodów. Zalecane jest między innymi w przypadku podejrzenia udaru, w diagnostyce bólu głowy, u pacjentów cierpiących na choroby neurodegeneracyjne oraz neurologiczne. To bezpieczny sposób na ocenę stanu zdrowia pacjenta. Jeśli chcesz wykonać rezonans głowy bez skierowania, koniecznie umów się na wizytę w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Zapraszamy wszystkich pacjentów!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny głowy - doskonałe badanie diagnostyczne

Jak już wspomniano, MRI głowy daje naprawdę wiele możliwości diagnostycznych. Wszystko dzięki temu, że podczas tego badania obrazowane są struktury ośrodkowego układu nerwowegow różnych przekrojach i płaszczyznach. Wszystko bez naruszania powłok ciała pacjenta, bez bólu oraz stresu. Do obrazowania wykorzystywane są bezpieczne dla organizmu dawki fal elektromagnetycznych. Jeśli zachodzi taka potrzeba, można wykonać rezonans magnetyczny głowy z kontrastem podawanym dożylnie. Dzięki temu możliwe jest weryfikowanie zmian chorobowych w ciele pacjenta. To, ile trwa rezonans magnetyczny głowy, jest sprawą bardzo indywidualną. Zwykle badanie to nie przekracza kilkudziesięciu minut. W Centrum MEDflow w Poznaniu wykonasz MRI głowy z kontrastem oraz bez.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny głowy - cena

Wiele spośród osób, które przygotowują się do tego badania obrazowego wpisuje w wyszukiwarkę internetową hasło “rezonans głowy cena” lub podobne. Nie da się ukryć, że koszt wykonania MRI tego narządu może być całkiem wysoki i wynosić nawet kilkaset złotych. Koszt może być różny w zależności od tego, czy podczas badania konieczne jest podanie pacjentowi kontrastu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje rezonans magnetyczny głowy w naszym poznańskim Centrum, koniecznie zajrzyj do zakładki cennik – znajdziesz ją w pasku na górze strony. Pamiętaj o tym, że u nas wykonasz to badanie bez skierowania i bez konieczności oczekiwania w długiej kolejce.

Zapraszamy na rezonans głowy bez i z kontrastem

Wszystkich pacjentów, którzy chcieliby wykonać rezonans magnetyczny głowy w przyjaznej atmosferze, zachęcamy do skorzystania z oferty naszego Centrum. Zapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów, a także szeroki wachlarz badań diagnostycznych, które wykonujemy. Dbamy o przyjazną atmosferę, a także o indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zawsze chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją, a także do umawiania terminów wizyt na rezonans głowy bez i z kontrastem, a także na pozostałe badania diagnostyczne z naszej oferty.

Centrum MEDflow usytuowane jest na poznańskich Ogrodach, dlatego łatwo dotrzeć do nas na badania z każdego zakątka miasta. Nasz gabinet znajdziesz na ulicy Nowina, w pobliżu pętli. Dysponujemy także własnym parkingiem dla odwiedzających nas pacjentów.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
  • rozrusznika serca,
  • implantu ślimakowego,
  • pompy insulinowej lub
  • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
  • I trymestr ciąży,
  • stenty,
  • elementy ortopedyczne,
  • implanty stomatologiczne,
  • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc