Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny ręki Poznań

Rezonans magnetyczny ręki

Rezonans magnetyczny ręki to w pełni bezpieczne badanie pozwalające na ocenę zarówno tkanek miękkich, jak i kości. Wykonuje się go w wielu różnych przypadkach ze względu na wiele możliwych wskazań do badania. Jeśli także i Ty chcesz wykonać rezonans ręki, serdecznie zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. Czeka tu na Ciebie pełna empatii, profesjonalna kadra z wieloletnim doświadczeniem. U naszych pacjentów wykonujemy nie tylko MRI ręki, ale także inne badania obrazowe, zawsze w przyjaznej atmosferze. Zapraszamy do umawiania wizyt!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny ręki - wskazania

Jak wspomniano wcześniej, lista wskazań do wykonania rezonansu ręki jest dość obszerna. Znajdują się na niej między innymi:

 • urazy kości i stawów, a także kontrola ich gojenia;
 • stany zapalne mięśni oraz tkanek miękkich;
 • choroby nowotworowe;
 • zabiegi i operacje – zarówno przed, jak i po ich wykonaniu;
 • wszelkie nieprawidłowości rozwojowe;
 • choroby zwyrodnieniowe.

Aby wykonać MRI ręki w Centrum MEDflow w Poznaniu nie musisz mieć skierowania. Wystarczy, że umówisz się na odpowiadający Ci termin, a następnie przyjdziesz na badanie. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z rezonansem ręki, skontaktuj się z nami. Nasz personel chętnie udzieli Ci odpowiedzi.

Umów się na badanie

Zadzwoń i umów się na badanie ręki rezonansem magnetycznym:

Rezonans ręki - jak wygląda i ile trwa

Rezonans ręki nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań. Warto w tym dniu przyjść do placówki w wygodnym stroju. Podczas badania należy pozostawać nieruchomo. Szczegółowych informacji oraz wskazówek na temat tego, jak się zachowywać udzieli lekarz przeprowadzający rezonans. Badanie trwa zazwyczaj około kilkudziesięciu minut, w zależności od indywidualnych potrzeb danego pacjenta.

Rezonans magnetyczny ręki - cena

Jeśli chodzi o rezonans ręki, cena odgrywa ważną rolę dla wielu pacjentów. Koszt takiego badania może być różny, jest on uzależniony między innymi od konkretnego miasta, czy placówki, w której będziemy je wykonywać. W MEDflow w Poznaniu zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pacjentów. Dotyczy to także naszego cennika. Szczegółowe i aktualne informacje dotyczące cen za rezonans magnetyczny ręki i inne badania obrazowe znajdziesz w odpowiedniej zakładce na naszej stronie. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy także do kontaktu z recepcją.

Umów się na MRI ręki w naszym Centrum

Zapraszamy wszystkich pacjentów z Poznania i okolic na rezonans magnetyczny ręki w Centrum MEDflow. Oferujemy szeroki pakiet usług z zakresu diagnostyki obrazowej. U nas przebadasz się kompleksowo! Aby przyjść na MRI ręki nie musisz mieć skierowania. W naszym Centrum nie czekasz także w długiej kolejce. Jesteśmy w stanie zagwarantować nie tylko profesjonalną i empatyczną obsługę, ale także możliwie jak najkrótszy czas oczekiwania. Nie czekaj i umów się na rezonans magnetyczny ręki właśnie u nas! Zapraszamy do Centrum MEDflow usytuowanego na poznańskich Ogrodach. Łatwo do nas dotrzeć zarówno komunikacją miejską, jak i własnym samochodem.

Umów się na badanie

Zadzwoń i umów się na badanie ręki rezonansem magnetycznym:

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc