Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego

Rezonans magnetyczny stawu łokciowego (rezonans łokcia) to badanie obrazowe, które wykonasz w naszej pracowni rezonansu magnetycznego. Jeśli odczuwasz dolegliwości ze strony tego stawu i lekarz zasugerował Ci wykonanie rezonansu, zgłoś się do nas. Zapraszamy wszystkich pacjentów z Poznania oraz okolic, którym zależy na tym, aby wykonać to badanie bez czekania w długiej kolejce. Gwarantujemy empatyczne podejście oraz pełen profesjonalizm. Skontaktuj się z naszą recepcją i umów się na rezonans magnetyczny łokcia już dzisiaj.

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans stawu łokciowego - kiedy wykonać?

Rezonans łokcia to badanie często wykorzystywane do diagnostyki tego stawu. Pozwala on na zobrazowanie tkanek twardych i miękkich, w tym: kości, jamy stawowej, chrząstek, więzadeł, torebki stawowej oraz wszystkich innych struktur tworzących ten staw. Jego zaletą jest to, że pozwala obserwować łokieć przekrojowo, w różnych płaszczyznach (poziomej, pionowej, strzałkowej, skośnej).

Kiedy wykonać rezonans magnetyczny łokcia? Lista wskazań obejmuje między innymi:

 • chorobę zwyrodnieniową stawu łokciowego,
 • łokieć tenisisty,
 • łokieć golfisty,
 • neuropatie uciskowe,
 • urazy i uszkodzenia w obrębie stawu,
 • zapalenie kaletki wyrostka łokciowego,
 • zmiany nowotworowe (łagodne i złośliwe),
 • planowane zabiegi w obrębie stawu,
 • uzupełnienie wyników badań RTG i USG.

Rezonans łokcia - jak wygląda, czy wymaga przygotowania?

Rezonans magnetyczny łokcia to bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne badanie. Do obrazowania wykorzystuje pole magnetyczne oraz fale radiowe, dlatego nie wymaga skierowania od lekarza. Podczas MRI pacjent znajduje się we wnętrzu aparatu w pozycji leżącej. Przez cały czas badania powinien on pozostawać w bezruchu. Dzięki zamontowanemu w aparacie mikrofonowi osoba badana ma stały kontakt z personelem medycznym. MRI nie zajmuje wiele czasu, a po jego zakończeniu można powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Badanie bez kontrastu nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Warto pamiętać o tym, aby swobodnie się ubrać i nie mieć na sobie nic metalowego (biżuteria, stanik z fiszbinami, okulary itp.) – metale mogą bowiem zaburzyć wyniki badania, a także stanowić zagrożenie dla pacjenta. Do placówki warto przyjść nieco przed umówionym terminem badania. Jeśli masz wcześniejsze wyniki badań stawu łokciowego, weź je ze sobą.

Rezonans łokcia - cena w MEDflow w Poznaniu

Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny łokcia, cena może być różna w zależności od tego, w jakim mieście i w jakiej placówce będziesz wykonywać badanie. Pacjenci z Poznania powinni się przygotować na wydatek około kilkuset złotych. Dokładne i zawsze aktualne informacje na temat cennika obowiązującego w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu znajdziesz w stosownej zakładce na naszej stronie internetowej. W przypadku dodatkowych pytań zawsze możesz się także z nami skontaktować.

Zapraszamy na badania obrazowe do naszego Centrum

Jeżeli zależy Ci na tym, aby wykonać rezonans łokcia w Poznaniu szybko i w miłej atmosferze, zarezerwuj termin wizyty w MEDflow. Pacjenci, którzy nam zaufali są dla nas najważniejsi. Zadbamy nie tylko o Twój komfort w czasie badania, ale także o to, abyś wyniki otrzymał tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Zapraszamy do rezerwacji terminów na rezonans magnetyczny łokcia, a także na pozostałe badania obrazowe z naszej oferty.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc