Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny cholangiografia Poznań

Rezonans magnetyczny cholangiografia

Pod nieco tajemniczą nazwą cholangiografia MR skrywa się rezonans magnetyczny dróg żółciowych. Jest to bardzo nowoczesne i bardzo dokładne badanie, które pozwala na przebadanie tych struktur ciała pacjenta. Lekarz zalecił Ci jego wykonanie? Być może więc należysz do licznego grona osób, które wpisują w wyszukiwarkę internetową hasło “rezonans cholangiografia gdzie można wykonać”. Poznańskie Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow spieszy z pomocą. U nas nie tylko wykonasz cholangiografię bez czekania w długiej kolejce, zadbamy także o przyjazną i pełną empatii atmosferę. Zapraszamy do umawiania wizyt!

Badanie rezonansem magnetycznym

Cholangiografia MR - opis badania

Cholangiografia to bardzo bezpieczne i dokładne badanie, pozwalające na ocenę stanu dróg żółciowych pacjenta. Rezonans magnetyczny wykorzystuje fale radiowe i pole magnetyczne, bez szkodliwego dla zdrowia promieniowania. Dzięki temu można go powtarzać tak często, jak tylko zajdzie taka potrzeba. To badanie bezbolesne i bezinwazyjne.

Ogromną zaletę rezonansu magnetycznego cholangiografii stanowi wysoka jakość uzyskanych obrazów. Są one nie tylko bardzo szczegółowe, ale pozwalają także na tworzenie trójwymiarowych modeli badanych struktur. A wszystko to bez najmniejszej ingerencji w ciało pacjenta!

Czas trwania tego badania to od kilkunastu minut do około godziny. W jego trakcie należy pozostać w pozycji nieruchomej oraz stosować się do wszelkich poleceń osoby je prowadzącej.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Cholangiografia MR przygotowanie

W większości przypadków cholangiografia nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Wyjątkiem jest sytuacja, w której badanie to wykonywane jest z kontrastem. Po zakończeniu MR dróg żółciowych można normalnie wrócić do wykonywania swoich wcześniejszych obowiązków. Więcej informacji na temat rezonansu magnetycznego oraz przygotowań do MRI z kontrastem znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Rezonans magnetyczny cholangiografia - wskazania

Wskazania do wykonania cholangiografii są bardzo szerokie i obejmują między innymi:

 • podejrzenie złogów (tzw. kamieni) w pęcherzyku lub drogach żółciowych;
 • podejrzenie zmian zapalnych i torbielowatych;
 • choroby nowotworowe;
 • zwężenie przewodów żółciowych oraz przewodu trzustkowego;
 • anomalie rozwojowe w tym obszarze;
 • zaburzenia pracy zwieracza Oddiego;
 • urazy, przebyte lub planowane zabiegi i operacje w obrębie dróg żółciowych;
 • zwiększony poziom markerów cholestazy we krwi;
 • uzupełnienie wyników wcześniej przeprowadzonych badań np. USG.

Zaufaj najlepszym - wybierz MEDflow

Cholangiografia MR - cena

Rezonans magnetyczny cholangiografia nie należy do najtańszych badań. Pacjent powinien się przygotować na wydatek co najmniej kilkuset złotych. Na uwadze należy mieć to, że kwota może różnić się w zależności od wielu czynników np. miasta, konkretnego gabinetu i sprzętu, w jaki jest wyposażony itd. Osoby, które chciałyby wykonać cholangiografię w Poznaniu, zapraszamy do MEDflow. Aktualne informacje na temat cennika obowiązującego w naszym Centrum znajdziesz na stronie internetowej. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zawsze możesz się także z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie.

Wszystkich pacjentów zainteresowanych wykonaniem cholangiografii, a także innych badań obrazowych w Poznaniu, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Mamy wieloletnie doświadczenie, któremu możesz w pełni zaufać. Zawsze dbamy o komfort pacjentów, którzy przychodzą do naszego gabinetu i świadczymy usługi medyczne na najwyższym możliwym poziomie. Zadzwoń do nas i zarezerwuj termin swojego badania już dziś.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc