Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa stawu kolanowego
Poznań

Rejestracja:

TK stawu kolanowego

Interesuje Cię tomografia kolana w Poznaniu? W takim razie zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. W naszym specjalistycznym gabinecie, w przyjaznej atmosferze, przeprowadzimy tomografię komputerową kolana, a także inne badania obrazowe. Zapraszamy zarówno pacjentów z Poznania i okolic, jak i z innych stron Polski. Każdy jest dla nas równie ważny! Zachęcamy do skontaktowania się z naszą recepcją w celu rezerwacji dogodnego dla Ciebie terminu na TK kolana. Zapraszamy!

Tomografia komputerowa kolana, jak wygląda?

Tomografia to bezbolesne badanie. Pacjent przyjmuje pozycję leżącą i powinien zostać w bezruchu na czas badania. W razie potrzeby powinien także reagować na polecenia osoby prowadzącej tomografię. TK kolana trwa zazwyczaj około kilkudziesięciu minut, a po jej zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Najlepiej ubrać się wygodnie, w ubrania, które nie będą krępować ruchów.

Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań tego obszaru, zabierz je ze sobą. Będą przydatne podczas oceny zmian, jakie zaszły w Twoim organizmie.

Tomografia komputerowa kolana - wskazania

TK stawu kolanowego to skuteczna i bardzo precyzyjna metoda na obserwacje różnego rodzaju zmian w obrębie tego stawu. Możliwości tomografii są wręcz nieocenione w przypadku operacji i zabiegów chirurgicznych, ponieważ pozwalają lekarzowi lepiej się do nich przygotować, a także ocenić skuteczność podjętego leczenia. Lista wskazań do wykonania tomografii kolana obejmuje między innymi:

  • zwichnięcia i skręcenia,
  • przemieszczenia w stawie,
  • złamania i inne zmiany pourazowe,
  • aseptyczna martwica kości,
  • wady rozwojowe oraz wrodzone,
  • zmiany zwyrodnieniowe,
  • wszelkiego rodzaju schorzenia kości np. choroba Pageta, dysplazja włóknista, przewlekłe zmiany zapalne, choroby nowotworowe.

Warto wykonać TK kolana między innymi w przypadku niewyjaśnionych dolegliwości bólowych. Badanie jest bardzo dokładne i pozwala na wykrycie zmian nawet na wczesnym etapie, co ułatwia wdrożenie skutecznego leczenia.

Tomografia kolana - cena

“Tomografia komputerowa kolana cena” to fraza często wyszukiwana przez pacjentów zainteresowanych tym badaniem. Koszt może być różny, w zależności od placówki, w której będzie przeprowadzane TK; miasta, w którym się ona znajduje; kadry itd. Zwykle cenniki wahają się w okolicach kilkuset złotych. Oferowana w naszym Centrum w Poznaniu za tomografię kolana cena z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące naszej oferty oraz aktualny cennik, sprawdź odpowiednią zakładkę na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z recepcją. Chętnie udzielimy Ci wszelkich informacji oraz odpowiemy na nurtujące Cię pytania.

Tomografia kolana w Poznaniu? Wybierz MEDflow!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów do skorzystania z oferty naszego Centrum. Stawiamy na empatię oraz na indywidualne podejście do potrzeb każdego pacjenta. Możesz nam zaufać w stu procentach! MEDflow to zespół specjalistów, którzy pomogą Ci zadbać o zdrowie. Zapraszamy do naszego gabinetu na poznańskich Ogrodach – bardzo łatwo do nas trafić, gdyż nasz budynek znajduje się zaledwie kilka minut spaceru od pętli.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc