Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG tkanek miękkich
Poznań

USG tkanek miękkich

USG tkanek miękkich jest prostym i bezpiecznym badaniem, które od ręki wykonasz w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. U nas nie musisz czekać w długiej kolejce, możesz także liczyć na profesjonalne, pełne empatii oraz indywidualne podejście. To badanie tkanek miękkich zajmuje tylko chwilę, a jednocześnie pozwala na zdiagnozowanie wielu różnych problemów. Jeśli interesuje Cię USG tkanki podskórnej, przyjdź do nas. Możesz zaufać naszemu wieloletniemu doświadczeniu w diagnostyce obrazowej!

USG tkanki podskórnej - co obejmuje i jak wygląda?

Omawiane badanie ultrasonograficzne, czyli USG tkanek miękkich obejmuje węzły chłonne i głębsze warstwy skóry. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie wielu różnych nieprawidłowości oraz zmian w obrębie wymienionych tkanek, bez konieczności naruszania ciągłości skóry pacjenta.

Badanie wykorzystuje ultradźwięki oraz zjawisko echogeniczności – jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta i aby je wykonać nie potrzeba skierowania od lekarza. USG tkanki podskórnej jest bezbolesne (w niektórych przypadkach może wywoływać drobny dyskomfort związany z naciskiem głowicy aparatu ultrasonograficznego na ciało). Nie wymaga specjalnego przygotowania, a po jego zakończeniu można wrócić do normalnego funkcjonowania.

Wskazania do USG tkanek miękkich

Ultrasonografia jest badaniem, które pozwala na wykrycie przyczyn wielu różnych dolegliwości, z którymi zgłaszają się do lekarza pacjenci. Lista wskazań do wykonania USG tkanki podskórnej obejmuje między innymi:

  • zmiany wyczuwalne pod skórą podczas badania palpacyjnego np. guzy lub zgrubienia;
  • powiększone węzły chłonne;
  • asymetria tkanek miękkich;
  • podejrzenie przepukliny lub zwyrodnień;
  • tkliwość i ból o nieustalonej przyczynie;
  • zaburzenia i brak czucia;
  • ciała obce w tkankach miękkich.

USG jest bardzo przydatne nie tylko w diagnostyce, ale także podczas planowania leczenia oraz oceny jego efektów. Na jego podstawie lekarz może także zadecydować o potrzebie przeprowadzenia innych badań obrazowych.

USG tkanek miękkich cena w Poznaniu

Jeśli chodzi o cenę USG tkanki podskórnej w Poznaniu, wynosi ona około kilkuset złotych. Wiele zależy od konkretnego badania, a także placówki, w jakiej zdecydujesz się je wykonać. Jeśli planujesz USG i chcesz poznać dokładny koszt w naszym Centrum, koniecznie zapoznaj się z dostępną na stronie internetowej zakładką cennik. Znajdziesz tam wszystkie, najaktualniejsze informacje. Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie, a chętnie Ci pomożemy i udzielimy wszelkich informacji.

Wybierz badanie tkanki miękkiej w MEDflow

Na USG tkanek miękkich w naszym gabinecie zapraszamy pacjentów z Poznania, okolic i odleglejszych zakątków kraju. Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści, dlatego jesteśmy w stanie zaoferować obsługę na najwyższym możliwym poziomie. Do każdego z pacjentów podchodzimy indywidualnie i dbamy o to, aby u nas czuł się dobrze i bezpiecznie. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją oraz do umawiania wizyt. Jesteśmy partnerem, któremu warto zaufać.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc