Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stawu barkowego Poznań

USG stawu barkowego

Planujesz wykonać USG stawu barkowego w Poznaniu? W takim wypadku serdecznie zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. USG barku to jedno z wielu badań, jakie każdego dnia wykonujemy dla naszych pacjentów. Jesteśmy profesjonalistami, dlatego dbamy nie tylko o najwyższą jakość świadczonych usług, ale także o pełne empatii, indywidualne podejście do każdego. Jeśli zależy Ci na tym, aby wykonać badanie USG w przyjaznej atmosferze oraz bez konieczności czekania w długiej kolejce, serdecznie zapraszamy do nas!

Jakie są wskazania do USG barku

Badanie USG barku pozwala na obrazowanie struktur tworzących ten staw w czasie rzeczywistym. Ultrasonografia doskonale uwidacznia wszelkie zmiany i nieprawidłowości w obrębie tkanek miękkich, dlatego stanowi świetne uzupełnienie badań RTG. Jednocześnie jest ona znacznie bezpieczniejsza niż prześwietlenie barku promieniami rentgenowskimi.

Wskazania do wykonania USG stawu barkowego obejmują między innymi:

  • pojawienie się u pacjenta silnego i promieniującego bólu,
  • występowanie uczucia tarcia lub przeskakiwania w stawie,
  • pojawienie się uczucia sztywności,
  • ograniczenie ruchomości w stawie,
  • wystąpienie obrzęku,
  • podejrzenie zwapnień, choroby reumatycznej, zmian zwyrodnieniowych lub stanu zapalnego.

Jak wygląda USG stawu barkowego i jak się do niego przygotować?

USG barku jest bezpieczne, bezinwazyjne i bezbolesne. Do obrazowania wykorzystuje ono ultradźwięki, dzięki czemu może być ono powtarzane tak często, jak tylko zajdzie taka potrzeba, także u dzieci i kobiet w ciąży. Podczas USG lekarz przesuwa po badanym obszarze na ciele pacjenta specjalną głowicę i w czasie rzeczywistym obserwuje wszelkie zmiany i nieprawidłowości.

Do USG stawu barkowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Badanie trwa zazwyczaj do kilkudziesięciu minut, a po jego zakończeniu można natychmiast wrócić do swoich obowiązków. Jeśli posiadasz wcześniejsze wyniki badań tego obszaru, koniecznie weź je ze sobą na wizytę.

USG stawu barkowego - cena

Osoby wykonujące USG barku prywatnie bardzo często zadają sobie pytanie o koszt tego badania. Przejawia się to w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. “Ile kosztuje USG stawu barkowego” to jedno z popularniejszych pytań, na jakie pacjenci szukają odpowiedzi. Trudno o jednoznaczną informację, ponieważ cena uzależniona jest od wielu różnych czynników. Jeśli chcesz wykonać USG barku prywatnie, powinieneś przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Pacjentów z Poznania, zainteresowanych tym, ile kosztuje USG stawu barkowego w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi w zakładce cennik.

Zapraszamy na badania do nas

Gdzie można zrobić USG barku w Poznaniu? Na przykład w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Dzięki dogodnej lokalizacji w pobliżu pętli Ogrody bardzo łatwo do nas dotrzeć ze wszystkich zakątków miasta. Serdecznie zapraszamy pacjentów do umawiania wizyt. Naszej wiedzy i doświadczeniu zdecydowanie warto zaufać!

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc