Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG łopatki
Poznań

Rejestracja:

USG łopatki

Jeśli chcesz wykonać USG łopatki w Poznaniu, zgłoś się do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Mamy nowoczesny sprzęt oraz doświadczoną, pełną empatii kadrę. Do każdego z naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie. U nas nie musisz czekać w długiej kolejce, aby wykonać badanie. Przekonaj się o tym osobiście, umawiając termin wizyty już dzisiaj! Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją.

Wskazania do USG łopatki

USG łopatki, jako badanie całkowicie bezpieczne i nie mające wpływu na zdrowie pacjenta, można wykonać bez skierowania. Najczęściej jednak trafiają na nie osoby, u których lekarz szuka przyczyn różnego rodzaju dolegliwości. Jako wskazania do wykonania tego rodzaju USG wymienić można chociażby:

  • urazy w okolicy łopatek,
  • podejrzenie stanów zapalnych lub procesów zwyrodnieniowych,
  • występowanie bolesności w tym obszarze,
  • ograniczenie ruchomości.

Dzięki USG łopatki możliwe będzie zlokalizowanie potencjalnych przyczyn problemu, a dzięki temu także wdrożenie dopasowanego do potrzeb pacjenta leczenia.

Jak wygląda to badanie i jak się do niego przygotować?

Jak wspomniano już wcześniej, USG łopatki to całkowicie bezpieczne badanie. Do tego jest ono bezbolesne i bezinwazyjne. Dzięki wykorzystaniu zjawisku odbicia fal ultradźwiękowych od tkanek, USG pozwala obserwować w czasie rzeczywistym co dzieje się wewnątrz ciała pacjenta bez konieczności naruszania jego powłok. W trakcie badania lekarz przesuwa po skórze pokrytej specjalistycznym żelem głowicę USG, obserwując na ekranie badany obszar.

USG łopatki nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy zapewnić lekarzowi dobry dostęp do badanego obszaru, nie tylko zdejmując koszulkę, ale także związując długie włosy, które mogłyby przeszkadzać. Jeśli masz wcześniejsze wyniki badań tego obszaru, weź je ze sobą na wizytę, ponieważ mogą okazać się bardzo przydatne podczas oceny zmian.

USG łopatki - cena

„Ile kosztuje USG łopatki” to pytanie, które często zadają sobie pacjenci. Podobnie jak w przypadku wielu innych badań nie sposób podać jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ koszt uzależniony jest od wielu różnych czynników. Znaczenie ma nie tylko miasto, ale także konkretna placówka, w której ma być wykonywane to badanie. Warto jednak nastawić się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Jeśli chodzi o cenę USG łopatki w Poznaniu, w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow, to wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w zakładce cennik na naszej stronie. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości możesz także skontaktować się z nami mailowo lub telefonicznie, a chętnie odpowiemy i pomożemy.

Zapraszamy na badania obrazowe do MEDflow

Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic, których interesuje nie tylko USG łopatki, ale także inne badania obrazowe, zapraszamy do nas. Naszej wiedzy i doświadczeniu możesz zaufać w stu procentach. Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu i każdego dnia wykonujemy u pacjentów najróżniejsze badania, zarówno te wymagające skierowania, jak i te, na które go nie potrzeba. Dzięki dogodnej lokalizacji bardzo łatwo do nas dotrzeć. Zapraszamy do umawiania terminów wizyt.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc