Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny angio Poznań

Rejestracja:

Rezonans magnetyczny angio

Pacjentów, zainteresowanych badaniem, jakim jest rezonans magnetyczny angio (określany czasem jako angio MR głowy), zapraszamy do MEDflow, Centrum Diagnostyki Obrazowej zlokalizowanego na poznańskich Ogrodach. Oferujemy badania bez skierowania oraz konieczności oczekiwania w długiej kolejce. Wystarczy do nas zadzwonić, umówić się na dogodny termin i przyjść do placówki. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta oraz przyjazną atmosferę. U nas wykonasz angio rezonans szybko i bez stresu!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans magnetyczny angio - wskazania

Choć w naszym Centrum w Poznaniu wykonasz rezonans angio bez skierowania, warto pamiętać o tym, że nie jest to badanie profilaktyczne. Najczęściej jego wykonanie zaleca więc lekarz. Lista wskazań do angio MR obejmuje między innymi:

 • malformacje tętniczo-żylne mózgowia,
 • tętniaki wewnątrzczaszkowe,
 • pomiary przekroju naczyń krwionośnych i wskazania przyczyn ich zatoru,
 • podejrzenie malformacji naczyniowych,
 • udary niedokrwienne mózgu,
 • zapalenie tętnic Takayasu,
 • diagnostykę miażdżycy i chorób nowotworowych,
 • dysplazję włóknisto mięśniową naczyń mózgowych.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Angio rezonans głowy - na czym polega?

Dla wielu osób termin “badanie angio MR” może brzmieć dość tajemniczo. Jest to bezinwazyjna oraz niezwykle bezpieczna metoda oceny stanu tętnic w obrębie głowy. Ocenie podlega także krążenie mózgowe. Tym, co wyróżnia to badanie, jest między innymi to, że nie wymaga ono podania kontrastu tak jak ma to miejsce w przypadku choćby angiografii TK. Do obrazowania wykorzystuje się w pełni bezpieczne dla ludzkiego organizmu fale radiowe oraz pole magnetyczne. Niewątpliwą zaletą, jaką wyróżnia się rezonans z angio, jest także jego ogromna dokładność w obrazowaniu struktur ludzkiego organizmu, jakimi są tętnice.

Rezonans magnetyczny angio głowy - cena

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki koszt będą musiały one ponieść, chcąc wykonać rezonans z angio. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ ceny uzależnione są od bardzo wielu czynników. Miasto czy placówka, w której będzie przeprowadzane badanie, to tylko niektóre z nich. Zwykle koszt oscyluje w granicach kilkuset złotych. Osoby, które chciałyby wykonać angio rezonans w Poznaniu, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem. W zakładce tej znajdziesz wszystkie najaktualniejsze informacje na temat kosztów badań wykonywanych w naszym Centrum. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących oferty, zapraszamy do kontaktu z recepcją!

Zapraszamy na rezonans z angio do MEDflow w Poznaniu

Wszystkie osoby z Poznania i okolic, a także z innych stron Polski, zainteresowane angio MR głowy, zachęcamy do kontaktu. Nasz w pełni profesjonalny, doświadczony zespół czeka na pacjentów, gotów wykonać nie tylko to, ale także inne badania obrazowe. Do każdego podchodzimy indywidualnie, dbając o to, aby sprostać wszelkim wymaganiom. Zachęcamy do umawiania terminów wizyt!

Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow usytuowane jest przy ulicy Nowina na poznańskich Ogrodach, zaledwie kilka minut spaceru od pętli. Łatwo dotrzeć do nas zarówno własnym autem, jak i komunikacją miejską.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc