Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG Poznań

Rejestracja:

Badanie USG w Poznaniu

Jeżeli chodzi o badania USG, Poznań nie odstaje od innych polskich miast. Przyjmuje tu wielu wysokiej klasy specjalistów, którzy są w stanie wykonać tego typu badanie diagnostyczne u pacjentów w każdym wieku. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego miejsca, w którym przeprowadzane są badania USG oraz inne badania z zakresu diagnostyki obrazowej, koniecznie sprawdź nasze centrum medyczne, mieszczące się na poznańskich Ogrodach.

Rejestracja na wizytę jest szybka i wygodna, wystarczy zadzwonić lub użyć formularza kontaktowego dostępnego na stronie.  Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz, aby doświadczony radiolog wykonał u Ciebie USG dowolnego obszaru.

Badania USG - jak to działa?

Ultrasonografia, często określana mianem USG, należy do jednych z częściej zlecanych pacjentom badań diagnostycznych. Jest ono bardzo dokładne, szybkie, bezbolesne i co najważniejsze, pozwala na obserwowanie zmian, jakie zaszły w organizmie w czasie rzeczywistym (dlatego może być wykorzystywane pomocniczo np. podczas punkcji).

Działanie badań USG opiera się na ultradźwiękach. Głowica ultrasonografu emituje fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości, które w różnym stopniu przenikają przez poszczególne komórki organizmu, co pozwala na obserwowanie tego, co dzieje się pod powłokami ciała. Warto wspomnieć o tym, że badania USG są bardzo bezpieczne i można wykonywać je rutynowo, także u kobiet w ciąży. U nas oferujemy bardzo krótkie terminy (nawet z dnia na dzień) na USG.

USG - Poznań ma teraz dostęp do najnowocześniejszego sprzętu

Oferujemy naszym pacjentom nie tylko szeroki zakres badań USG, ale także profesjonalną obsługę i najwyższej klasy sprzęt. W pracy wykorzystujemy ultrasonograf najnowszej generacji, pozwalające na  szybkie uzyskanie niezwykle dokładnego obrazu, o doskonałej jakości. Urządzenie należy do jednych z najczulszych funkcjonujących obecnie na rynku.

Połączenie wieloletniej praktyki naszych radiologów z najwyższej klasy sprzętem do USG pozwala nam zyskać pewność, że zapewniamy pacjentom usługi medyczne na światowym poziomie, a badania są bardzo dokładne.

Badania USG jamy brzusznej, narządów itp. - poznaj naszą ofertę

W naszym Centrum Diagnostyki Obrazowej w Poznaniu troszczymy się o to, aby zapewnić pacjentom nie tylko maksymalny komfort, ale także dostęp do wszystkich niezbędnych im badań. Wyszkolona i profesjonalna kadra, którą tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, nie tylko przeprowadzi stosowne badanie, ale także odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. W naszym Centrum wykonujemy USG:

 • narządów jamy brzusznej i miednicy,
 • stawów,
 • tarczycy,
 • prostaty,
 • jąder,
 • węzłów chłonnych,
 • piersi,
 • żył i tętnic szyjnych, kończyn dolnych itp. (USG Doppler).

Niezależnie od tego, czy chcesz umówić się na USG piersi, USG jamy brzusznej, czy na inne badanie, nasze centrum medyczne będzie doskonałym wyborem. Czekają tu na Ciebie wysokiej klasy specjaliści z pasją – nie wahaj się i umów wizytę już dziś!

Umów się na badanie USG

Badanie USG - wskazania i przeciwwskazania do wykonania

USG to na tyle uniwersalne badanie, że można wykonać je w bardzo wielu przypadkach. Jego dodatkowym atutem jest fakt, że praktycznie nie ma co do tego przeciwwskazań. Jedyne przypadki, w których jest ono niezalecane to:

 • otwarte rany,
 • oparzenia,
 • złamania kości oraz miejsca po świeżo zamkniętych złamaniach.

Jak wspomniano wcześniej, badania USG wykorzystywane są najczęściej w celach diagnostycznych. Dzięki niemu możliwe jest wykrycie różnego rodzaju zmian nowotworowych oraz pourazowych. Badaniem tym chętnie posługują się także lekarze chcący sprawdzić rezultaty zastosowanego leczenia lub zaplanować jego ciąg dalszy.

Badanie USG Poznań - postaw na profesjonalistów

Wszystkie osoby poszukujące sprawdzonego radiologa w Poznaniu, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Pracujemy ze specjalistami posiadającymi nie tylko ogromne umiejętności, ale także duże pokłady empatii. Niezależnie od tego, która okolica ciała poddana jest badaniu – USG zostanie przeprowadzone precyzyjnie oraz w przyjaznej atmosferze.

Jak umówić się na badanie USG

Dobro oraz satysfakcja naszych pacjentów są dla nas najważniejsze! Oferujemy także bardzo atrakcyjny cennik badań, co nie jest bez znaczenia w tak dużym mieście, jak Poznań.

Jeśli chcesz umówić wizytę, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez  formularz dostępny na naszej stronie. Gorąco zachęcamy także do zapoznania się z wszystkimi ważnymi informacjami dla pacjentów. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt – chętnie udzielimy odpowiedzi.

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

USG Jamy brzusznej z miednicą

Przed USG jamy brzusznej z miednicą:

 • pacjent musi pozostać 5 godzin na czczo,
 • unikać palenia,
 • pęcherz najlepiej wypełniony (przed badaniem wypić wodę),
 • a w przypadku oceny pęcherza – koniecznie wypełniony.

Dzień przed badaniem należy unikać produktów wzdymających.

USG prostaty transrektalne

Przed USG prostaty transrektalne – dzień przed badaniem pacjent musi wykonać lewatywę ENEMA oraz opróżnić odbytnicę najlepiej rano przed badaniem.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc