Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa nadgarstka
Poznań

TK nadgarstka

Interesuje Cię tomografia nadgarstka w Poznaniu? W takim razie doskonale trafiłeś! Usytuowane w pobliżu Pętli Ogrody Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow to miejsce, w którym każdego dnia wykonujemy dla naszych pacjentów cały szereg badań. W naszej ofercie znalazła się także tomografia komputerowa nadgarstka. Dlaczego warto przyjść właśnie do nas? Wyróżnia nas doświadczony, pełen empatii zespół, indywidualne podejście do potrzeb każdego pacjenta, a także krótki czas oczekiwania na badanie. Przekonaj się o tym osobiście, rezerwując termin wizyty już dzisiaj!

Wskazania do TK nadgarstka

Tomografia nadgarstka to badanie o ogromnym potencjale diagnostycznym. Jest ono niezwykle dokładne, a do tego szybkie, bezbolesne i bezinwazyjne. Pozwala na ocenę nawet bardzo skomplikowanych złamań i urazów w obrębie nadgarstka, bez konieczności naruszania powłok ciała pacjenta. Wskazania do wykonania TK nadgarstka obejmują między innymi:

  • chorobę Pageta,
  • dysplazję włóknistą,
  • chorobę zwyrodnieniową stawów,
  • złamania, urazy oraz zmiany pourazowe,
  • niejednoznaczne wyniki wcześniejszych badań RTG,
  • planowane zabiegi i operacje,
  • ocenę efektów leczenia.

Ze względu na wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego podczas obrazowania w tomografie, badanie to wymaga skierowania lekarskiego.

Tomografia komputerowa nadgarstka - jak się przygotować?

Badanie, jakim jest tomografia nadgarstka w naszym poznańskim Centrum, nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Należy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą skierowanie i pojawić się w placówce odpowiednio wcześniej, aby wypełnić ankietę medyczną. Jeśli pacjent nosi biżuterię lub zegarek na badanej ręce, zostanie poproszony o ich zdjęcie przed rozpoczęciem TK. Sama tomografia nie zajmuje wiele czasu, a po jej zakończeniu można od razu powrócić do wykonywanych wcześniej czynności.

Tomografia nadgarstka - cena

“Tomografia komputerowa nadgarstka cena” to fraza, którą często w internetową wyszukiwarkę wpisują osoby, które dostały skierowanie na to badanie. Zazwyczaj koszt wykonania TK nadgarstka waha się w granicach około kilkuset złotych. Wszystko zależy jednak od tego, gdzie będzie wykonywane badanie. Osoby, które interesuje cena za tomografię nadgarstka w MEDflow w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z naszym cennikiem, dostępnym na stronie. Zamieszczamy tam najbardziej aktualne informacje. Dodatkowo, w razie pytań lub wątpliwości chętnie służymy pomocą – wystarczy do nas zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail.

Zapraszamy na tomografię nadgarstka i nie tylko

Wszystkie osoby z Poznania i okolic, zainteresowane wykonaniem tomografii komputerowej nadgarstka, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Gwarantujemy krótki czas oczekiwania na badanie, a także w pełni profesjonalne podejście do każdego z pacjentów. Wykonujemy także wiele innych badań obrazowych – szczegóły znajdziesz w stosownych zakładkach na naszej stronie. Zachęcamy do umawiania terminów wizyt.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc