Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Badanie dopplerowskie żył kończyn dolnych
Poznań

Rejestracja:

Nieco tajemniczo brzmiący Doppler żył kończyn dolnych to nic innego jak badanie, które pozwala na ocenę przepływu krwi w żyłach nóg. To całkowicie bezinwazyjna i zupełnie bezbolesna metoda obrazująca wszelkie zaburzenia w obrębie badanych struktur. Cechuje je także duża dokładność. Jeśli interesuje Cię to, gdzie wykonać USG Doppler żył kończyn dolnych, doskonale trafiłeś! Zapraszamy do skorzystania z oferty Centrum diagnostyki obrazowej MEDflow w Poznaniu. To jedno ze standardowych badań, jakie każdego dnia wykonujemy dla naszych pacjentów.

Doppler żył kończyn dolnych - cena w Poznaniu

Wiele osób zastanawia to, ile kosztuje USG żył kończyn dolnych. W dużych miastach ceny mogą sięgać nawet kilkuset złotych. W trosce o zadowolenie naszych pacjentów przygotowaliśmy ofertę, która z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Przychodząc do nas nie przepłacasz! Oferowana w naszych gabinetach na USG żył kończyn dolnych cena z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy. Zachęcamy do zapoznania się z obecnie obowiązującym cennikiem – znajdziesz go w zakładce na górze strony.

USG żył kończyn dolnych - kiedy warto je wykonać?

Badanie żył nóg za pomocą USG może być wykonane w wielu różnych przypadkach. Często stanowi ono podstawę dla decyzji o dalszym leczeniu schorzeń naczyń nóg u danego pacjenta. Doppler kończyn dolnych najczęściej zlecany jest w przypadkach, w których:

  • u pacjenta pojawia się ból kończyn dolnych, wzmagający się podczas aktywności i wysiłku;
  • występuje poczucie marznięcia kończyn lub wręcz przeciwnie – kończyna jest cieplejsza i zaczerwieniona;
  • pacjent zauważa u siebie obrzęki, uczucie drętwienia i mrowienia, a także skurcze;
  • doszło do zwiększenia obwodu nogi bez żadnego wyraźnego powodu;
  • pojawia się uczucie ciężkości nóg;
  • pacjent przeszedł uraz kończyny dolnej;
  • rany na nogach nieprawidłowo się goją;
  • wystąpiły powikłania po zabiegach na naczyniach krwionośnych lub planowane są zabiegi, zwłaszcza ortopedyczne, związane z unieruchomieniem,
  • u pacjenta pojawia się owrzodzenie stóp oraz podudzi.

Jeśli lekarz zalecił Ci USG żył kończyn dolnych lub chcesz wykonać je profilaktycznie, zgłoś się do nas. W MEDflow czekają na Ciebie pełni empatii specjaliści, którzy nie tylko przeprowadzą badanie USG nóg, ale także chętnie odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania i rozwieją wątpliwości.

Na USG Doppler żył kończyn dolnych przyjdź do nas!

Wszystkie osoby chcące wykonać badanie przepływu krwi w żyłach kończyn dolnych zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Zapewniamy pełen profesjonalizm, miłą atmosferę i krótki czas oczekiwania na badanie. Dzięki dogodnej lokalizacji na poznańskich Ogrodach do naszych gabinetów łatwo dotrzeć, zarówno własnym transportem, jak i komunikacją miejską.

Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Wystarczy przyjść o umówionej godzinie, najlepiej w wygodnym stroju, który pozwoli na dostęp do badanego obszaru. Jeśli masz wcześniejsze wyniki badań, weź je ze sobą.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc