Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG stawu biodrowego
Poznań

Rejestracja:

USG stawu biodrowego

Jeśli interesuje Cię USG stawu biodrowego w Poznaniu, wprost nie mogłeś lepiej trafić. To jedno z wielu badań obrazowych, jakie każdego dnia wykonujemy u pacjentów Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Mamy ogromną wiedzę oraz doświadczenie, któremu zaufało już wiele osób. Zachęcamy, abyś także i Ty dołączył do tego grona. Aby wykonać USG biodra, nie musisz mieć skierowania od lekarza, a przychodząc do nas, nie będziesz też musiał czekać w długiej kolejce. Zachęcamy do kontaktu z nami i umówienia się na badanie.

Kiedy wykonywane jest USG stawów biodrowych?

Badanie stawu biodrowego za pomocą ultrasonografu pozwala obrazować tkanki miękkie w obrębie tego stawu. Wykonuje się u pacjentów, którzy wykazują objawy świadczące o różnych nieprawidłowościach struktur tworzących staw biodrowy. Można je przeprowadzić w przypadku dolegliwości bólowych, ograniczenia ruchomości, problemów z chodzeniem lub po przebytych kontuzjach i urazach. Bardzo często USG biodra jest wykonywane jako dodatkowe, pomocnicze badanie, uzupełniające obraz uzyskany podczas RTG.

Badanie stawów biodrowych przy pomocy USG pozwala między innymi na diagnozowanie:

  • zwapnień i uszkodzeń ścięgien,
  • stanów zapalnych,
  • wysięków,
  • torbieli,
  • urazów przyczepów mięśni,
  • powiększonych węzłów chłonnych.

Jak przygotować się do USG biodra?

USG stawu biodrowego u dorosłych lub dzieci to całkowicie bezpieczne badanie – można je wykonywać także u kobiet w ciąży. Jest bezinwazyjne i bezbolesne, a dodatkowo można je powtarzać tak często, jak tylko jest to potrzebne w procesie diagnostyki i leczenia. Nie wymaga ono od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Oprócz dużego potencjału diagnostycznego niewątpliwą zaletą USG stawu biodrowego, z punktu widzenia pacjenta, jest to, że nie zajmuje ono wiele czasu, a po jego zakończeniu można swobodnie wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Warto pamiętać o tym, aby na badanie ubrać się wygodnie, tak aby czuć się komfortowo. Podczas USG biodra lekarz będzie musiał mieć dostęp do pachwiny i pośladka, po których będzie przesuwał głowicę ultrasonografu. Dlatego konieczne będzie zdjęcie spodni lub uniesienie spódnicy. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań stawów biodrowych, weź je ze sobą na wizytę.

USG biodra - cena

Cena za USG stawu biodrowego to bardzo istotna kwestia dla wielu pacjentów. Koszt takiego badania to zazwyczaj około kilkaset złotych. Wszystko zależy od miasta, konkretnej placówki i innych czynników. Osoby, które interesuje cena badania stawów biodrowych w Centrum MEDflow w Poznaniu, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zebranymi w zakładce cennik. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją – z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji.

Badania obrazowe? Przyjdź do MEDflow

W naszym Centrum, usytuowanym na poznańskich Ogrodach, wykonujemy nie tylko USG stawów biodrowych. Nasi pacjenci mogą wybrać spośród całej gamy badań obrazowych, zarówno takich, które nie wymagają skierowania, jak i badań specjalistycznych, na które trzeba mieć skierowanie od lekarza prowadzącego. Gwarantujemy profesjonalną obsługę oraz przyjazną, pełną empatii atmosferę.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc