Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny wątroby z kontrastem hepatotropowym Poznań

Rejestracja:

MR wątroby z kontrastem hepatotropowym

Specjalistyczne badanie, jakim jest rezonans magnetyczny wątroby, możesz wykonać w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu. W naszej placówce czeka na Ciebie doświadczony oraz pełen empatii zespół, a także nowoczesny sprzęt. W MEDflow wykonujemy rezonans magnetyczny wątroby z kontrastem hepatotropowym, który ma także cechy podstawowego kontrastu. Dzięki temu po jego podaniu można wykonać nie tylko badanie wątroby, ale także podstawowe badanie jamy brzusznej. Wszystkich pacjentów z Poznania i okolic, ale także z dalszych zakątków Polski, zapraszamy do umawiania wizyt w naszym Centrum!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans wątroby - wskazania

Lista przypadków, w których warto wykonać MRI wątroby obejmuje:

 • podejrzenie raka wątrobowokomórkowego (HCC),
 • wykrywanie i różnicowanie przerzutów do wątroby (w przypadku pacjentów onkologicznych),
 • różnicowanie zmian FNH (ogniskowy rozrost guzkowy) od gruczolaka.

Warto mieć na uwadze to, że wykonywany w naszym poznańskim gabinecie rezonans magnetyczny wątroby z kontrastem jest bardzo specjalistycznym badaniem. Zazwyczaj wykonują je pacjenci z określoną historią choroby lub po pierwszej diagnostyce. Jeśli także i Tobie lekarz prowadzący zlecił badanie MR wątroby, koniecznie zgłoś się do nas! Oferujemy przyjazną atmosferę oraz krótki czas oczekiwania na badanie.

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans wątroby w MEDflow - jak wygląda i jak się do niego przygotować?

Rezonans wątroby z kontrastem jest bezbolesnym i bezpiecznym badaniem. Podczas trwania MRI tego obszaru pacjent powinien pozostać nieruchomy, w pozycji na wznak, a w razie potrzeby stosować się do poleceń osoby wykonującej badanie. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie jak najdokładniejszych wyników. Jeśli chodzi o czas trwania badania, zazwyczaj jest on nieco dłuższy (o ok. 20 minut) niż w przypadku zwykłego MRI jamy brzusznej.

W Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu wykonujemy rezonans magnetyczny wątroby z kontrastem hepatotropowym. Zawiera on związki paramagnetyczne, które są wychwytywane przez komórki wątroby (hepatocyty). Dzięki temu zdrowy miąższ wątroby staje się lepiej widoczny na obrazach. W ten sposób uzyskać można dodatkową fazę w badaniu jamy brzusznej – fazę hepatocytarną, która umożliwia rozróżnienie obszarów z prawidłowymi komórkami wątrobowymi od wszelkich nieprawidłowości. Jak już wspomniano, nasz kontrast ma nie tylko właściwości hepatotropowe, ale także ma cechy podstawowego kontrastu.

W kwestii przygotowania do MRI wątroby, należy zabrać ze sobą dokumentację medyczną, wyniki wcześniejszych badań, a także wyniki kreatyniny we krwi. Pacjent musi pozostać na czczo na około 2-3 godziny przed badaniem.

Zapraszamy na rezonans wątroby bez i z kontrastem

Rezonans wątroby - cena w Poznaniu

Koszt rezonansu magnetycznego wątroby jest kwestią bardzo zróżnicowaną. Cena zależy między innymi od tego, do jakiej placówki się udasz. Jeśli interesuje Cię to, ile zapłacisz za to badanie w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z zakładką cennik na naszej stronie. Znajdziesz tam wszystkie aktualne informacje. Dodatkowo, w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z naszą recepcją – chętnie odpowiemy i pomożemy!

Przyjdź na rezonans wątroby z kontrastem do nas

Zapraszamy pacjentów z Poznania oraz innych stron Polski na rezonans wątroby w naszym Centrum. Oferujemy krótki czas oczekiwania na badanie, a także przyjazną atmosferę. Mamy ogromne doświadczenie w diagnostyce obrazowej i jesteśmy partnerem, któremu możesz w pełni zaufać. Nie zwlekaj, ale zarezerwuj termin na badanie już dziś!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc