Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa stopy
Poznań

Rejestracja:

TK stopy

Czeka Cię tomografia stopy i zastanawiasz się nad tym, gdzie wykonać to badanie w Poznaniu? Zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow, zlokalizowanego w pobliżu Pętli Ogrody. Łatwo dotrzesz do nas zarówno komunikacją miejską, jak i własnym transportem! Pacjenci, którzy wybrali MEDflow, mają zapewnioną nie tylko w pełni profesjonalną i empatyczną opiekę, ale także krótki czas oczekiwania na wizytę. Dlatego też, jeśli nie chcesz długo czekać na TK stopy, zarezerwuj to badanie u nas!

Tomografia komputerowa stopy - wskazania

Tomografia stopy to badanie szybkie, bezbolesne i bardzo dokładne. Pozwala lekarzom zajrzeć do tego, co dzieje się w ciele pacjenta bez konieczności naruszania powłok skórnych. Często stosuje się je dodatkowo, w przypadku niejednoznacznych wyników badania RTG. Nie jest to jednak jedyny przypadek, gdy lekarz zleca wykonanie TK stopy. Inne wskazania do tego badania to na przykład:

  • choroba Pageta,
  • dysplazja włóknista,
  • kontuzje, urazy oraz zmiany pourazowe,
  • choroba zwyrodnieniowa stawów,
  • planowane zabiegi chirurgiczne,
  • ocena efektów leczenia.

Podczas tomografii komputerowej stopy do obrazowania wykorzystuje się promienie rentgena. Dlatego też badanie to każdorazowo wymaga skierowania od lekarza i nie ma możliwości wykonania go na własną rękę.

Przygotowanie do TK stopy

Jeśli tomografia stopy wykonywana jest bez podania środka cieniującego (kontrastu), pacjent nie musi się do niej specjalnie przygotowywać. Na badanie warto wygodnie się ubrać np. w buty, które łatwo zdjąć. Jeśli pacjent nosi jakąś metalową biżuterię w badanym obszarze (bransoletki, pierścionki), trzeba będzie ją zdjąć przed wykonaniem TK. Dodatkowo, trzeba pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą skierowanie i stawić się w placówce odrobinę wcześniej niż o umówionej godzinie, w celu wypełnienia specjalnej ankiety medycznej.

Tomografia komputerowa stopy trwa zazwyczaj około kilkunastu minut, a po jej zakończeniu można od razu powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

Ile kosztuje tomografia stopy?

“Tomografia komputerowa stopy – cena” to hasło często wpisywane w internetową wyszukiwarkę przez pacjentów, którzy dostali skierowanie na to badanie. Cenniki są bardzo różne i uzależnione między innymi od miasta, w którym ma odbyć się badanie, konkretnej placówki itd. Tomografia stopy w Poznaniu może kosztować około kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię cena tego badania w MEDflow, zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w zakładce cennik. Aktualizujemy ją na bieżąco. W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań lub wątpliwości jesteśmy także do dyspozycji naszych pacjentów pod numerem telefonu i mailem. Dane kontaktowe znajdziesz w stopce.

Zapraszamy na badania obrazowe do MEDflow

Zapraszamy na tomografię komputerową stopy wszystkich pacjentów z Poznania i okolic. To jednak tylko część naszych usług, ponieważ wykonujemy także wiele innych badań obrazowych. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym i empatycznym podejściu, zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu. Zadowolenie pacjentów jest dla nas zawsze na pierwszym miejscu! Przekonaj się o tym osobiście, rezerwując swoją wizytę już dziś!

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszym niż 21 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc