Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Tomografia komputerowa kości ramienia lub przedramienia Poznań

Tomografia kości ramienia lub przedramienia

Tomografia komputerowa przedramienia lub ramienia to jedno z wielu badań obrazowych, jakie możesz wykonać w poznańskim Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Nasi pacjenci mogą liczyć na indywidualne i pełne empatii podejście, bez względu na to, jakie badania u nas wykonują. Zależy nam na Twoim komforcie i zadowoleniu. Tomografia przedramienia lub ramienia pozwala na zobrazowanie kości oraz stawów bez konieczności naruszania powłok ciała pacjenta. To całkowicie bezpieczne badanie, o nieocenionych walorach diagnostycznych. Jeśli interesuje Cię TK kości ramienia i przedramienia w Poznaniu, koniecznie zgłoś się do nas!

Tomografia kości ramienia i przedramienia - jak się przygotować i jak wygląda badanie?

Tomografia przedramienia i ramienia nie wymaga od pacjenta żadnych specjalnych przygotowań. Warto jednak pamiętać o tym, aby na badanie ubrać się wygodnie (unikać ubrań z metalowymi elementami), a także o tym, aby zabrać ze sobą wszystkie wyniki wcześniejszych badań, jeśli takie posiadamy. Będą one przydatne do oceny skali zmian, jakie zaszły w organizmie.

Samo badanie nie zabiera dużo czasu. Przed nim należy zostawić we wskazanym miejscu wszystkie metalowe przedmioty, takie jak biżuteria, gdyż mogą one zaburzyć uzyskane obrazy. Następnie pacjent zostanie poproszony o przyjęcie pozycji leżącej. Podczas badania należy pozostać nieruchomo oraz wykonywać wszelkie polecenia osoby przeprowadzającej tomografię. Po zakończeniu TK można powrócić do codziennych czynności.

Tomografia komputerowa ramienia i przedramienia - wskazania

Wskazania do wykonania TK ramienia i przedramienia są bardzo szerokie. Wszystko dzięki temu, że to wyjątkowe badanie obrazowe pozwala na ocenę zarówno kości, stawów, jak i otaczających je tkanek miękkich. Uzyskane podczas tomografii obrazy charakteryzują się bardzo dużą dokładnością. Badanie to warto wykonać zwłaszcza w przypadku:

  • różnego rodzaju urazów tej okolicy ciała,
  • planowania zabiegów i operacji,
  • oceny efektów zabiegów i operacji,
  • występowania u pacjenta łagodnych lub złośliwych nowotworów,
  • stanów zapalnych mięśni i tkanek miękkich,
  • wad nabytych i rozwojowych,
  • niewyjaśnionych dolegliwości bólowych w tym obszarze.

W naszym poznańskim gabinecie gwarantujemy pacjentom bardzo krótkie terminy oczekiwania na wykonanie badania.

Ile kosztuje tomografia komputerowa przedramienia lub ramienia?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na postawione w nagłówku pytanie. Cena tomografii ramienia i przedramienia może być bardzo różna, nawet w obrębie jednego miasta. Zwykle jest to koszt około kilkuset złotych. Jeśli interesuje Cię TK kości ramienia lub przedramienia w Poznaniu, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Wszystkie aktualne informacje na temat cennika znajdziesz w stosownej zakładce na naszej stronie. Możesz także skontaktować się z recepcją, która odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zapraszamy do MEDflow

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów z Poznania i okolic na tomografię komputerową ramienia i przedramienia w naszym Centrum. Realizujemy  konieczności oczekiwania w długiej kolejce. Dla naszego wykwalifikowanego zespołu to pacjenci są najważniejsi. Zachęcamy do kontaktu oraz do umawiania wizyt na badania obrazowe.

Umów się na badanie tomografem komputerowym

Tomografia - najważniejsze informacje

Skierowanie

Jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Ciąża

Skierowanie

Skierowanie jest wymagane. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania badania jest ciąża.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie tomografem komputerowym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo minimum 5h przed badaniem oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny i TSH z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Choroby nerek i metformina

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę, ale nie ma istotnego uszkodzenia nerek nie musi zmieniać sposobu przyjmowania leków.

Jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające metforminę i występuje u niego istotne uszkodzenie nerek, to może on przyjmować leki wg wcześniejszego schematu do czasu badania, ale odstawia leki po badaniu na 48h (należy po tym czasie zbadać kreatyninę). 

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Zgodnie z Art. 32c pkt 2 ustawy Prawo atomowe, informujemy, że działalność związana z narażeniem na promieniowanie jonizujące, o której mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1 lub 4–16 ustawy Prawo atomowe, wykonywana przez MEDflow Centrum Diagnostyki Obrazowej nie wpływa negatywnie na zdrowie ludzi i na środowisko.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc