Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Rezonans magnetyczny
miednicy mniejszej

Poznań

Rezonans magnetyczny miednicy mniejszej

Rezonans miednicy mniejszej jest bardzo bezpiecznym, a jednocześnie czułym i dokładnym badaniem, pozwalającym na ocenę stanu organów wewnętrznych znajdujących się w obrębie tzw. miednicy mniejszej. Jeśli chcesz wykonać to badanie w Poznaniu bez skierowania i konieczności czekania w długiej kolejce, nie mogłeś lepiej trafić. Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów na rezonans magnetyczny miednicy mniejszej do naszego Centrum, mieszczącego się na poznańskich Ogrodach. Zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną na najwyższym możliwym poziomie – przekonaj się sam!

Badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans miednicy mniejszej - co obejmuje i kiedy go wykonać?

MRI miednicy mniejszej, podobnie jak pozostałe badania wykorzystujące pole magnetyczne, jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Dzięki niemu możliwe jest obserwowanie i ocena struktur wewnętrznych organizmu bez konieczności naruszania jego powłok. Rezonans miednicy mniejszej u mężczyzn obejmuje: dolny odcinek jelita grubego, węzły chłonne, prostatę wraz z pęcherzykami, pęcherz moczowy i dolny odcinek moczowodów. U kobiet, oprócz powyższych, także pochwę macicę, jajowody i jajniki

Kiedy warto wykonać MRI miednicy mniejszej? Wskazaniem do tego badania mogą być:

 • zmiany na odbytnicy,
 • zmiany w jajnikach i jajowodach,
 • zmiany nowotworowe szyjki i trzonu macicy,
 • endometrioza,
 • profilaktyka (wczesne wykrywanie zmian),
 • monitorowanie efektów i postępów prowadzonego leczenia.

Jeśli chodzi o to, co wykrywa rezonans magnetyczny miednicy mniejszej, badanie to pozwala na obserwowanie wszelkich, nawet drobnych zmian i nieprawidłowości w badanym obszarze. Dlatego też, jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań, koniecznie zabierz je ze sobą na wizytę. Badanie nie trwa długo, a po jego zakończeniu można powrócić do wykonywania codziennych czynności.

Rezonans miednicy mniejszej - cena

Dla wielu pacjentów istotną kwestią pozostaje pytanie o cenę rezonansu magnetycznego miednicy mniejszej. Nie jest to badanie tanie, ale biorąc pod uwagę stwarzane przez nie możliwości diagnostyczne, bardzo istotne. Na cenę MRI tego obszaru wpływa wiele czynników. Znaczenie ma nie tylko miasto, w jakim je wykonujesz, czy placówka, jaką wybierzesz, ale także to czy w trakcie badania konieczne będzie podanie kontrastu. Jeśli chcesz wykonać rezonans miednicy mniejszej w Centrum MEDflow w Poznaniu, wszystkie najważniejsze i najaktualniejsze informacje na temat kosztów znajdziesz w zakładce Cennik, znajdującej się na górze strony.

Zapraszamy na MRI miednicy mniejszej w Poznaniu

Serdecznie zapraszamy wszystkich pacjentów zainteresowanych wykonaniem rezonansu miednicy mniejszej do naszego Centrum Diagnostyki Obrazowej. Czekają tu na Ciebie wysokiej klasy specjaliści. Dbamy o komfort naszych pacjentów oraz o to, aby podczas wizyty w placówce każdy czuł się tu dobrze i bezpiecznie. U nas nie potrzebujesz skierowania. Nie będziesz też oczekiwać w długiej kolejce. Przed badaniem chętnie odpowiemy na wszelkie Twoje pytania oraz rozwiejemy wątpliwości. Zachęcamy do umawiania wizyt w MEDflow. Łatwo do nas dotrzeć, ponieważ placówka mieści się na ul. Nowina – zaledwie kilka minut spaceru od Pętli Ogrody. Dysponujemy także własnym parkingiem dla zmotoryzowanych. Serdecznie zapraszamy!

Umów się na badanie rezonansem magnetycznym

Rezonans - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Tylko przy badaniu z kontrastem

Czas przybycia

30 minut przed

Przeciwwskazanie

Tak, przeczytaj listę

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane.

Przeciwwskazania

Bezwzględne przeciwwskazania do badania to posiadanie:
 • rozrusznika serca,
 • implantu ślimakowego,
 • pompy insulinowej lub
 • ferromagnetycznych (przyciąganych przez magnes) elementów metalowych w ciele.
Względne przeciwwskazania do badania to:
 • I trymestr ciąży,
 • stenty,
 • elementy ortopedyczne,
 • implanty stomatologiczne,
 • aparaty zębowe lub inne wszczepy metalowe.
Badanie może odbyć się po okazaniu dokumentacji medycznej dotyczącej ewentualnych elementów obcych w ciele.

Rezonans bez środka kontrastowego

Badanie bez podania środka kontrastowego nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy pamiętać o ubraniu rzeczy bez elementów metalowych i użyciu jak najmniejszej ilości makijażu i lakieru do włosów.

Badanie z podaniem środka kontrastowego

Badanie rezonansem magnetycznym z podaniem środka kontrastowego wymaga bycia na czczo 3h (a w przypadku badania MR jamy brzusznej – 5h) w dniu badania oraz posiadania ważnego wyniku kreatyniny z surowicy krwi (nie starszy niż 14 dni).

Czas przed badaniem

Prosimy o przybycie 30 min przed badaniem oraz zabranie ze sobą wcześniejszej dokumentacji medycznej dotyczącej badanej okolicy (płyty CD wraz z opisami).

Informujemy, że pacjent ma prawo do niewyrażenia zgody na podanie środka kontrastującego, tym samym obniżając wartość diagnostyczną badania. O podaniu kontrastu decyduje lekarz radiolog nadzorujący badanie na terenie placówki MEDflow.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc