Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Badanie dopplerowskie żył kończyny górnej
Poznań

Badanie dopplerowskie żył kończyny górnej

Gdzie wykonać badanie dopplerowskie żył kończyny górnej w Poznaniu? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Jeśli zależy Ci na miłej i pełnej empatii atmosferze, a do tego nie chcesz czekać w długiej kolejce, zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Doppler żył kończyny górnej to jedno z badań, jakie każdego dnia wykonujemy u pacjentów, którzy się do nas zgłosili. Szybko, profesjonalnie i ze zrozumieniem dla potrzeb pacjenta. Zapraszamy do kontaktu z naszą recepcją w celu umówienia terminu wizyty.

Doppler żył kończyny górnej - jakie są wskazania?

Badanie dopplerowskie żył kończyny górnej pomaga wykrywać wiele patologii, takich jak niedrożność żył, przepływ wsteczny, nieprawidłowości w budowie ścian naczyń krwionośnych itp. Wykorzystuje się je także do diagnostyki miażdżycy oraz . Wśród wskazań do tego badania wymienić można chociażby:

  • bóle kończyn górnych (zwłaszcza po wysiłku),
  • uczucie mrowienia lub drętwienia kończyn,
  • osłabienie kończyny,
  • zanik mięśni,
  • blednięcie i oziębienie kończyny,
  • urazy w obrębie kończyny.

Przebieg badania oraz przygotowanie do niego

Badanie dopplerowskie żył kończyny górnej jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Nie wymaga ono skierowania od lekarza, a co więcej, można je powtarzać tak często, jak tylko jest to potrzebne. Do obrazowania wykorzystuje obojętne dla organizmu człowieka zjawisko odbicia fal ultradźwiękowych. Podczas badania lekarz pokrywa badany obszar specjalnym żelem, a potem przesuwa po ciele pacjenta specjalistyczną głowicę, obserwując w czasie rzeczywistym to, co dzieje się pod skórą pacjenta na specjalnym monitorze.

Doppler żył kończyny górnej nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Należy zapewnić dobry dostęp do badanego obszaru, a więc najlepszym wyborem będzie podkoszulka lub bluzka z krótkim rękawkiem, który w razie potrzeby będzie można podwinąć. Warto zabrać ze sobą na badanie ewentualne wcześniejsze wyniki badań – jeśli je masz. Po zakończeniu USG można powrócić do codziennych obowiązków.

Ile kosztuje badanie dopplerowskie żył kończyny górnej?

„Doppler żył kończyny górnej – cena” to dość często wyszukiwane w Google hasło. Jeśli chodzi o Poznań, koszt takiego badania to zazwyczaj powyżej 200 zł. Wszystko zależy od tego, w jakiej placówce zdecydujesz się wykonać to badanie. Osoby mieszkające w Poznaniu lub jego okolicach, zapraszamy do Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Jeśli chodzi o nasz aktualny cennik, obejmujący wszystkie dostępne w ofercie badania, znajdziesz go w stosownej zakładce na stronie internetowej. W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zawsze możesz się z nami skontaktować!

Zapraszamy na badania obrazowe

Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow to placówka godna zaufania. Wykonujemy nie tylko Dopplera żył kończyny górnej, ale także szereg innych badań. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z dużą dozą empatii, ponieważ zadowolenie osób, które nam zaufały jest dla nas najważniejsze. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu ustalenia dogodnego dla Ciebie terminu badania.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc