Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
sb.: 8:00-14:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

Badanie dopplerowskie tętnic kończyny górnej
Poznań

Badanie dopplerowskie tętnic kończyny górnej

Badanie dopplerowskie tętnic kończyny górnej należy do licznej grupy badań obrazowych, jakie wykonujemy u pacjentów, którzy się do nas zgłosili. Nasza doświadczona kadra do każdego podchodzi z empatią i zrozumieniem. Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow w Poznaniu to najlepszy wybór, jeśli zależy Ci na tym, aby szybko, wygodnie, bezpiecznie i w miłej atmosferze wykonać badania. Zachęcamy do kontaktu z naszą recepcją w celu rezerwacji dogodnego dla Ciebie terminu wizyty.

Jakie są wskazania do USG Doppler tętnic kończyny górnej?

Całkowicie bezpieczne i pozostające bez wpływu na zdrowie pacjenta badanie dopplerowskie tętnic kończyny górnej jest bardzo przydatne w diagnozowaniu wielu nieprawidłowości. Dzięki niemu możliwe jest wcześniejsze wykrycie między innymi takich patologii jak: nieprawidłowości w budowie naczyń krwionośnych, niedrożność tętnic, zwężenia tętnic itp. Wskazania do USG Doppler tętnic kończyny górnej obejmują na przykład:

  • ból w kończynach, zwłaszcza pojawiający się po wysiłku,
  • mrowienie i drętwienie,
  • osłabienie i zanik mięśni w kończynie górnej,
  • oziębienie oraz blednięcie,
  • urazy.

Badanie dopplerowskie tętnic kończyny górnej - przebieg i przygotowanie

Tak jak wszystkie USG, także badanie dopplerowskie jest bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Między innymi dlatego można powtarzać je tak często, jak tylko jest to potrzebne, także u kobiet w ciąży. Nie wymaga ono skierowania od lekarza prowadzącego. Obrazowanie odbywa się dzięki falom ultradźwiękowym, które odbijają się od tkanek w ciele pacjenta. W trakcie badania lekarz pokrywa skórę pacjenta specjalnym żelem przewodzącym, a następnie przesuwa po niej głowicę emitującą i zbierającą odbite fale. Dzięki temu na specjalnym monitorze może w czasie rzeczywistym obserwować przepływ krwi w tętnicach, a także ewentualnie nieprawidłowości w ich budowie. Badanie trwa kilka chwil, a po jego zakończeniu można powrócić do przerwanych obowiązków.

Do Dopplera tętnic kończyny górnej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto pamiętać o tym, że lekarz musi mieć dobry dostęp do badanej kończyny, dlatego najlepiej ubrać podkoszulkę, bluzkę bez rękawów, lub T-shirt, w którym łatwo w razie potrzeby je podwinąć. Jeśli masz jakiekolwiek wcześniejsze wyniki badań tętnic w tym obszarze, weź je ze sobą.

Koszt USG Doppler

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile wynosi cena za badanie dopplerowskie tętnic kończyny górnej. Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ koszt uzależniony jest od bardzo wielu czynników. W Poznaniu cena za USG Doppler tętnic kończyny górnej to zwykle kilkaset złotych. Jeśli interesuje Cię cennik obowiązujący w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow, sprawdź odpowiednią zakładkę na naszej stronie internetowej lub skontaktuj się z nami. Zawsze chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania naszych pacjentów.

Zapraszamy na badania!

W poznańskim Centrum MEDflow wykonasz nie tylko badanie Doppler tętnic kończyny górnej, ale także szereg innych badań obrazowych. Naszej wiedzy i doświadczeniu warto zaufać! Serdecznie zapraszamy do umawiania terminów wizyt nie tylko osoby z Poznania i okolic, ale także z odleglejszych zakątków naszego kraju. Dzięki dogodnej lokalizacji tuż przy pętli Ogrody bardzo łatwo dotrzeć do nas zarówno z dworca, jak i ze wszystkich dzielnic miasta.

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc