Rejestracja:
pn. - pt.: 8:00-20:00
Zadzwoń, postaramy się znaleźć szybszy termin

USG mięśnia
Poznań

Rejestracja:

USG mięśnia

Gdzie wykonać USG mięśnia w Poznaniu? Na przykład w Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow. Pacjenci chętnie wybierają właśnie nas między innymi ze względu na pełen profesjonalizm, empatyczne podejście, a także krótki czas oczekiwania na badanie. Jesteśmy profesjonalistami i dbamy o to, aby świadczyć usługi medyczne na najwyższym możliwym poziomie. Dlatego, jeśli chcesz wykonać USG mięśnia szybko i w przyjaznej atmosferze, warto przyjść właśnie do nas. Zapraszamy do umawiania terminów wizyt!

Wskazania do USG mięśni

Do urazów mięśni może dojść w wielu różnych przypadkach. Od ekstremalnych, takich jak wypadki; poprzez uszkodzenia w wyniku zbyt intensywnych treningów; aż po niepozorne, takie jak na przykład stłuczenia w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych czy domowych. Mięśnie pełnią bardzo ważną funkcję w organizmie, a nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu mogą znacząco utrudniać życie. Wskazania do USG mięśnia lub mięśni (uda, ręki, brzucha, pleców itd.) obejmują między innymi:

  • dolegliwości bólowe,
  • ograniczenie ruchomości,
  • zmiany pourazowe i powypadkowe,
  • stany zapalne,
  • kontrola procesu gojenia się,
  • naderwania, stłuczenia i obrzęki mięśni,
  • naderwania ścięgna,
  • występowanie guzów i torbieli,
  • obecność ciał obcych w mięśniach.

Przygotowanie do USG mięśnia i przebieg badania

Badanie ultrasonograficzne mięśni jest bezbolesne, bezinwazyjne i bezpieczne dla pacjentów. Aby je wykonać nie trzeba mieć skierowania od lekarza. Do tego rodzaju USG nie trzeba się też specjalnie przygotowywać. Warto jednak pamiętać o tym, aby ubrać się wygodnie. Lekarz musi mieć dobry dostęp do badanego obszaru – w zależności od tego, czy będzie to USG mięśnia dwugłowego uda, mięśni brzucha, mięśni pleców itp., należy złożyć stosowne ubranie. Jeśli masz wcześniejsze wyniki badań, koniecznie weź je ze sobą na wizytę.

Warto wiedzieć, że USG mięśni obejmuje nie tylko je same, ale również ścięgna, pochewki oraz kaletki. Badanie, w zależności od obszaru, może przebiegać w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej. Po jego zakończeniu pacjent może powrócić do wykonywania codziennych obowiązków.

USG mięśni - cena

Koszt badania USG mięśnia jest kwestią nurtującą wiele osób. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje ten rodzaj USG, ponieważ zależy to od bardzo wielu czynników. Znaczenie ma między innymi placówka, w której będzie ono wykonywane, miasto itd. Zazwyczaj na cenę nie ma wpływu to, jaki obszar będzie badany – USG mięśni uda, pleców, brzucha kosztują tyle samo. Jeśli chcesz zapoznać się z cenami obowiązującymi w poznańskim Centrum MEDflow, zapraszamy do zapoznania się z informacjami zebranymi w zakładce cennik.

Zapraszamy nie tylko na badania mięśni!

W poznańskim Centrum Diagnostyki Obrazowej MEDflow oferujemy nie tylko badanie USG mięśni. Jak już wspomniano, wykonujemy także wiele innych badań obrazowych. Dogodna lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie pętli Ogrody sprawia, że bardzo łatwo dojechać do nas z każdego zakątka miasta. Z kolei najwyższa jakość świadczonych usług sprawia, że pacjenci chętnie wybierają właśnie nas. Zapraszamy do umawiania wizyt!

Umów się na badanie USG

USG - najważniejsze informacje

Skierowanie

Nie jest wymagane

Na czczo

Wybrane badania

Czas badania

Kilka minut

Przeciwwskazanie

Kontrast 48h przed wizytą

Skierowanie

Skierowanie nie jest wymagane. Do większości badań nie wymaga się specjalnego przygotowania.

Rabat 10%

badania rezonansem magnetycznym
głowy lub 1 odc. kręgosłupa w cenie

 585 złotych

* dotyczy wybranych terminów, umówionych bezpośrednio pod numerem:

** rabaty nie łączą się i obowiązują do wyczerpania miejsc